Facebook Google+ Twitter

Jaja w proszku

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-01-08 16:23

Jeżeli mężczyzna, przechodząc ulicą, zatrzymuje się, aby popatrzeć na rozbierającą się w oknie kobietę - zostaje zaaresztowany za podglądanie. Kiedy kobieta zatrzymuje się, aby popatrzeć na rozbierającego się przy oknie mężczyznę i w tym wypadku ukarany zostaje mężczyzna - jako ekshibicjonista.

Nowe spojrzenia przez stare dziury.
Lichtenberg

Wśród psów poruszenie. Diana jest bardzo podekscytowana. Moja wierna suka, wgryzając się w „Życie Warszawy”, natrafiła na informację, że policja skupuje niemieckie owczarki. Diana rozważa propozycję. Marzy się jej pełna miska i kariera tropiciela poprzedzona edukacją w Zakładzie Psów Służbowych w Sułkowicach.

Wyczytała w prasowej notatce, że wszystkie zwierzęta służbowe w Polsce są zadbane i wesołe. Posady ludzkie są mniej atrakcyjne. Fakt, przy mnie moja wilczyca nie jest ani zadbana, ani wesoła, zaś życie nie szczędzi jej stresów i dramatycznych przeżyć. Tłumaczę jej wprawdzie, jak chłop krowie na miedzy, że nie jest pełnokrwistym owczarkiem /ma zaledwie prababkę w Alzacji/. Młodość jej już przeminęła, na szczęście uroda pozostała, a ten walor nie decyduje przecież o przydatności i talentach psa na służbie.

Poza tym pies ubiegający się o pracę w policji - „musi być silnej budowy ciała, nie może bać się strzałów, powinien chętnie aportować i agresywnie się zachowywać”. Moja Diana nic /oprócz jedzenia/ nie robi chętnie; jest krnąbrna, leniwa, zachowuje się agresywnie tylko w wypadku, gdy ją o coś proszę lub gdy odwiedza nas umundurowany doręczyciel. Fakt, że węch ma doskonały! Kiedy sąsiadka wraca z zakupów z kawałkiem chabaniny, moja suka błyskawicznie idzie w odwiedziny wymuszając poczęstunek. W każdym razie jej kwalifikacje pozostają pod dużym znakiem zapytania, ponieważ wierzy wyłącznie w mięso, przyczyniając się do rozlicznych afer.

Tak, tak, Diana - zdeterminowana płcią - jest malowniczym zaprzeczeniem zdrowego rozsądku. A może z premedytacją myli tropy, by tym trudniej było za nią trafić?...

Nie ma na to rady - wciąż doświadczam przypadków humorysty - fatalisty i trzeba się z tym pogodzić. Nawet lektury nie szczędzą mi przykładów na poparcie tezy o swoistym przeznaczeniu, fatalizmie, losie nieuchronnym, nieuniknionym, nieodwracalnym, zgubnym, niosącym nieszczęście. Weźmy na ten przykład następującą sytuację, która została określona dość lapidarnie w książce „Sex Offenders” /„Przestępcy seksualni”/ wydanej przez Instytut Badania Płci w Stanach Zjednoczonych: „Jeżeli mężczyzna, przechodząc ulicą, zatrzymuje się, aby popatrzeć na rozbierającą się w oknie kobietę - zostaje zaaresztowany za podglądanie. Kiedy kobieta zatrzymuje się, aby popatrzeć na rozbierającego się przy oknie mężczyznę i w tym wypadku ukarany zostaje mężczyzna - jako ekshibicjonista”.
Marr

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Z wielką przyjemnością stawiam plusa, za zgrabny, przepełniony humorem tekst.
A za Dianę jeszcze kilka plusów; wspaniała psina, należało się jej choć humorystyczne, ale zawsze ... epitafium. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.01.2009 16:19

Zmarła wilczyca Diana była naprawdę KOCHANA...... Plus. Duży plus! Za ciekawy tekst, rzecz jasna:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.01.2009 15:36

A ja tę impresję dedykuję mojej zmarłej wilczycy, Diane. Miała wiele najlepszych cech - ongiś - Ludzkich: była wierna i lojalna do bólu, kochała wiatr, który mierzwił jej sierść, była niezwykle ufna - zawsze każdemu dawała ogromny kredyt zaufania, uwielbiała się bawić z psami różnych ras i maści, zawsze stawała w obronie mniejszych i słabszych, rozróżniała dobro od zła i - co niezwykłe nawet u psa - miała poczucie humoru i sprawiedliwości. Szybko zapominała, kto ją podstępnie pogryzł, ale nigdy nie zapominała jego zapachu.... Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku, troche trudno mi bylo do Pana dzis trafic, ale najwazniejsze, ze sie udalo. Ja wraz z plusem przyzaje Panu prawdziwe Zlote Jajo i pozdrawiam. 8-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+) Wraz z życzeniami, aby nie znalazło się pod żadnym Pana tekstem już nigdy, żadne kukułcze jajo :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

dla mnie wielki plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Jak zwykle ciekawy temat, pełen subtelnego poczucia humoru tekst.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Z tego proszku będą jaja! Fajny, lekki tekst, ale nie pusty jak wydmuszka po tym proszku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mama każe Jasiowi kupić makaron włoski na jajach.
Jasiu idzie i sobie powtarza:
- Mam kupić makaron włoski na jajach, włoski na jajach, włoski na jajach...
Jasiu przychodzi do sklepu i pyta:
- Ma Pan włoski na jajach?

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) - Ale jaja! Jak zwykle świetnie napisany tekst.
Tuszonko z PRLu, wierz mi, proszę, jedyna, bez ciebie, jak bez celu, ty przy życiu mnie trzymasz. Nie ma takiej jak ty, nie ma takiej pod słońcem... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.