Facebook Google+ Twitter

Jajo w centrum Warszawy - o co chodzi?

Około dwóch tygodni temu, na Pasażu Wiecha na tyłach Domów Centrum, stanęło imponujących rozmiarów jajo. Co więcej, jest to jajko z niespodzianką.

Umieszczone w centrum Warszawy jajo wzbudza zainteresowanie przechodniów. / Fot. Agnieszka PiechnaPokaźnych rozmiarów jajo zostało umieszczone na warszawskim Pasażu Wiecha, w pobliżu Rotundy. Oglądane z daleka wzbudza zainteresowanie przechodniów. Gdy się podejdzie bliżej, okazuje się, że to jajko kryje w sobie niespodziankę. Na jego powierzchni znajdują się 4 wizjery. W każdym z nich można obejrzeć obrazek natury.

Ale to nie wszystko: obok każdego wizjera znajduje się przycisk, który można naciskać w czasie oglądania - powoduje to, że coś się na obrazku zmienia. Na jednym po przyciśnięciu przycisku dzień zmienia się w noc, na innym z kolei jest to "komenda", by komin wypuścił dym. Dodatkowo z głośników można usłyszeć dźwięki natury, a każdy wizjer jest umieszczony na innej wysokości, by również najmłodsi mogli samodzielnie zajrzeć do wnętrza jaja.

Nawet najmłodsi mogą zajrzeć do wizjera - każdy z nich jest umieszczony na innej wysokości. / Fot. Agnieszka PiechnaCzym jest owo jajo i skąd się wzięło w centrum Warszawy? Otóż jak poinformowała Gazeta Wyborcza, nietypowa instalacja nie jest ani projektem artystycznym, ani ozdobą. Stanowi ona część zaplanowanej na wrzesień kampanii reklamowej Banku Ochrony Środowiska. I faktycznie - jeśli się przyjrzymy, na każdym z czterech obrazków widnieje jajko podobne do tego, które ustawiono w centrum stolicy a na nim liść klonu czyli, de facto, logo BOŚ.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Czy najlepsze to nie wiem, ale na pewno przyciąga uwagę a o to przecież w reklamie chodzi. Pozostaje kwestia zasadności korzystania z niektórych chwytów. Ale zdaję sobie sprawę, że "zasadność" to pojęcie względne ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem to kontrowersyjna reklama ale co kontrowersyjne to najlpsze

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, nie powiem. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.