Facebook Google+ Twitter

Jak antyspam "załatwił" pierwsze polskie e-głosowanie

Silnie reklamowana inicjatywa stowarzyszenia Polska Młodych - pierwsze nad Wisłą głosowanie przez internet, zakończyło się fiaskiem. Plebiscyt, w którym wyborcy mieli wyznaczyć najważniejsze cele dla Polski na następne 20 lat nie odbył się, ponieważ linki do kart wyborczych, wysyłane przez organizatorów, zostały uznane za spam przez systemy poczt elektroniczych chętnych do głosowania.

Oświadczenie organizatorów akcji e-głosowanie. / Fot. www.e-glosowanie.orgJeszcze wczoraj można było przeczytać na stronie http://e-glosowanie.org: "Już jutro wybierzemy w e-głosowaniu cel dla Polski na kolejne 20 lat niepodległości! To ostatnia chwila, żeby zarejestrować się do wyborów i powiedzieć o teście wszystkim swoim znajomym. Wybory będą trwać jutro od 6.00 do 18.00, rejestracja będzie możliwa do 17.00. Już o 18.30 poznamy wyniki!". Dziś natomiast pojawił się komunikat, o problemach technicznych związanych z wysyłaniem formularzy do głosowania, na zarejestrowane wcześniej adresy e-mail. Oświadczenie organizatorów akcji e-głosowanie. / Fot. www.e-glosowanie.org

"Z żalem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym e-głosowanie się nie odbędzie - wysyłane przez nas wiadomości e-mail zawierające linki do kart wyborczych zostały uznane za spam przez automatyczne systemy poczty elektronicznej" - czytamy w oświadczeniu umieszczonym na stronie projektu. Jednocześnie organizatorzy informują iż głosowanie zostanie przeniesione na poniedziałek (8 czerwca) i będzie trwało aż do środy (10 czerwca).

W akcji e-głosowanie zarejestrowani wcześniej internauci mieli odpowiadać na pytania dotyczące priorytetów na następne 20 lat. Do wyboru były opcje:
1. Reforma systemu edukacji;
2. Stworzenie silnych centrów naukowo-innowacyjnych;
3. Realna demokracja, wolny rynek, Polska państwem prawa, mechanizmy gwarantujące ochronę praw człowieka i obywatela;
4. Polityka prorodzinna.

Stowarzyszenie Polska Młodych liczyło na 3 miliony uczestników internetowych wyborów oraz rozważało możliwość wniesienia obywatelskiego projektu ustawy, którego celem było by użycie podobnego systemu w prawdziwych wyborach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oto Polska właśnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.