Facebook Google+ Twitter

Jak będą wyglądały sobotnie uroczystości żałobne w Warszawie?

Zobacz plan sobotnich uroczystości żałobnych w Warszawie.

zdjęcie sprzed Pałacu Prezydenckiego / Fot. Mateusz JachimczykMiał być to zarówno gest w stronę przyjezdnych jak i zachęta dla pozostawienia samochodów w tym dniu przez mieszkańców. Inicjatorem pomysłu była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Tuż po tragicznych wydarzeniach deklarowała, że w dniu uroczystości żałobnej ofiar będzie można jeździć autobusami, tramwajami i metrem zupełnie bezpłatnie.

Pod Krzyżem Papieskim wbrew wcześniejszym doniesieniom nie zostaną wystawione trumny z ciałami ofiar. Dojrzeć będziemy mogli tam tylko 96 zdjęć.

przed Pałacem Namiestnikowskim / Fot. Julia SheveloffOrganizatorzy przygotowują się na przyjazd tysięcy ludzi. Utworzono specjalny parking dla autokarów pod Pałacem Kultury. Na Dworcu Centralnym powstanie specjalny punkt informacyjny dla przyjezdnych. W okolicy zapewnione zostanie 5 telebimów, a także dwa szpitale polowe. Nad bezpieczeństwem czuwać będzie policja i straż miejska. Powstanie specjalny sektor dla niepełnosprawnych, tuż obok miejsca, gdzie zasiadać będą rodziny ofiar.

O godzinie 12.00 w całym mieście bić będą dzwony. Msza święta zostanie odprawiona punktualnie o 13.00. Na zakończenie odbędzie się modlitwa ekumeniczna Kościołów.

Obok uroczystości ogólnonarodowych nastąpi także warszawskie pożegnanie pary prezydenckiej. Będzie ono miało miejsce w archikatedrze św. Jana. O 17.00 odbędzie się msza. Do 7 rano zaplanowano czuwanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.