Facebook Google+ Twitter

Jak będzie wyglądać rondo Alfreda Biłyka? Zadecydują łodzianie

Urzędnicy konsultowali już z mieszkańcami zmiany w komunikacji miejskiej oraz kwestię budowy instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych na Widzewie. Teraz można wypowiedzieć się w sprawie ukwiecenia kolejnego ronda.

Rondo Alfreda Biłyka w Łodzi znajduje się u zbiegu alei Włókniarzy oraz ulic Zgierskiej i Sikorskiego / Fot. Daniel Siwak, na podstawie Google MapsRondo Biłyka bo o nim mowa znajduje się u zbiegu alei Włókniarzy oraz ulic Zgierskiej i Sikorskiego. Jest to arteria wyjazdowa z osiedla Radogoszcz oraz droga wylotowa na Zgierz i Ozorków oraz dojazd do węzła Emilia autostrady A2. Po zakończeniu głosowania zostanie wybrany projekt, który zostanie zrealizowany.

Zobacz kim był Alfred Biłyk.

Tym samym będzie to już szóste rondo, na którym pojawią się kwiatowe motywy. Na rondzie Korfantego (łączy się tam aleja Włókniarzy i ulica Limanowskiego) kwiaty już tworzą herb miasta, rondo Broniewskiego (łączy się tam aleja Śmigłego-Rydza i ulica Broniewskiego) mieni się kwiatami czerwono-żółtymi a Rondo Lotników Lwowskich (łączą się tam aleja Politechniki, ulica Pabianicka i Paderewskiego) zyskało kwiatowy samolot. Wkrótce rondo w pobliżu Atlas Areny ma ozdobić piłka do koszykówki, a rondo Solidarności symbol wełny.

Na chwilę obecną w sondzie na stronie internetowej Zarządu Dróg i Transportu wygrywa styl geometryczny, na drugim miejscu jest styl naturalny, a na trzecim styl formalny.

Opinie i informację o wyborze jednej z propozycji urzędnicy proszą kierować na adres mailowy: rzecznik.zdit@uml.lodz.pl. Zakończenie głosowania 14 czerwca br.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.