Facebook Google+ Twitter

Jak będzie wyglądała kontrola graniczna w czasie Euro 2012?

Nieuchronnie zbliża się czas wielkiego święta kibiców piłki nożnej. Według wszelkich informacji pogranicznicy na wszystkich przejściach są już gotowi.

Logo polishquide 2012 / Fot. logo strony http://www.polishguide2012.pl/Polska Straż Graniczna już od dawna przygotowuje się do EuroStraż Graniczna - kontrola drogowa / Fot. Archiwum Straży Granicznej 2012. Nieuchronnie zbliża się czas wielkiego święta kibiców piłki nożnej i zadań będzie dużo więcej, ale według wszelkich informacji, pogranicznicy na wszystkich przejściach są już gotowi.

Na przejściach uruchomione są dodatkowe pasy, tzw. „zielone korytarze”, które umożliwią szybkie przejście i przejechanie tym osobom, które nie mają nic do oclenia, wjeżdżają do Polski tylko w celach turystycznych i na mistrzostwa piłkarskie. Dla tych podróżnych kontrola graniczna i celna będzie odbywać się przez służby polskie i ukraińskie w jednym miejscu po stronie polskiej, tzw. „one stop”, który zagwarantuje przyspieszenie kontroli.

Osoby, które wyjeżdżają z Polski na Ukrainę, muszą pamiętać o tym, że przekraczają granicę Unii Europejskiej. Każdy podróżny, także dzieci, musi mieć ważny paszport. Dokumenty samochodowe, prawo jazdy, muszą być aktualne, niezbędna jest też „zielona karta”.

Zorganizowane grupy kibiców i innych podróżnych podlegają ogólnym zasadom i standardom odprawy granicznej. Straż Graniczna sugeruje, aby organizatorzy takich wyjazdów kontaktowali się wcześniej ze Strażą Graniczną i Służbą Celną, wtedy jest możliwość przygotowania specjalnych usprawnień.

Straż Graniczna przygotowała dokładny informator, w którym są zawarte wszystkie wieści ważne i przydatne dla kibiców, udających się na mecze. Publikacja jest wydana w trzech językach. Informacje te można także znaleźć na stronach Straży Granicznej: www.strazgraniczna.pl oraz polishguide.pl – można tu znaleźć m.in. informacje o centrach pobytowych, strefach kibica, stadionach, dojazdach we wszystkich miastach gdzie odbywać się będą mecze piłkarskie.

Uruchomiony został specjalny telefon bezpieczeństwa dla turystów:

800 200 300 - połączenie bezpłatne
+48 608 599 999 - opłata za połączenie zgodnie z cennikiem operatora

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.