Facebook Google+ Twitter

Jak bezpiecznie spędzić przerwę świąteczną

Z okazji zbliżającej się przerwy świątecznej, 20 grudnia w Szkole Podstawowej im. Bernarda Chrzanowskiego w Wojnowicach, odbyło się spotkanie z asp. Dariuszem Gabryelczykiem.

Uczniowie Kl. I-III ze Szkoły Podstawowej im. Bernarda Chrzanowskiego w Wojnowicach na spotkaniu z dzielnicowym asp. Dariuszem Gabryelczykiem / Fot. Justyna BartkowiakDzieci ustaliły wspólnie z policjantem kim jest pieszy, a także dowiedziały się, jak należy zachować się, gdy ruchem kieruje sygnalizacja świetlna oraz w sytuacji, gdy jej brak. Omówione zostały podstawowe pojęcie ruchu drogowego: uczestnik ruchu drogowego, pieszy, elementy drogi.

Zwrócono uwagę na poprawę widoczności dzieci na drodze, poprzez korzystanie z elementów odblaskowych oraz nieodpowiednim obchodzeniem się z petardami. Najczęściej ranne są dzieci. Siła wybuchu petardy może nawet rozerwać rękę. Następnie aspirant opowiedział dzieciom w jaki sposób powinniśmy obchodzić się ze zwierzętami podczas hucznych wystrzałów petard.

Pamiętajmy, że petardy i fajerwerki to zabawa, która może skończyć się tragicznie. Policjant przypomniał również o niebezpieczeństwach, jakie kryją zabawy na śniegu.Na zakończenie dzieci złożyły dzielnicowemu życzenia z okazji nadchodzących upragnionych świąt. Wszystkie rady na pewno każde dziecko zapamiętało. Zadbajmy wszyscy, nie tylko o bezpieczeństwo nas samych, ale i naszych bliskich.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.