Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

418 miejsce

Jak być prawdziwą kobietą? Krótki poradnik dla pań

Rady i przykłady zawarte w tekście mają swoje źródło w realnym życiu. Artykuł dedykuję wszystkim paniom, a w szczególności jednej o wdzięcznym imieniu Grażyna, która była dla mnie źródłem inspiracji i bezpośrednim powodem napisania niniejszego artykułu.

 / Fot. .Bycie prawdziwą kobietą w oczach mężczyzny to sztuka niełatwa. Każda kobieta wie, że facet to… Każdy mężczyzna wymaga specjalnej taktyki postępowania i odpowiednich umiejętności ze strony kobiety. Musi też sądzić, że to on jest panem sytuacji, a nie odwrotnie. Zebrany tu zbiór zasad ma za zadanie ułatwić paniom realizację tego niełatwego zadania, jakim jest zatrzymanie wartościowego w ich oczach partnera przy sobie i zapewnienie sobie z jego strony solidności i wierności.

Tak więc!


 / Fot. Radosław Cetra, CC2.0Po pierwsze: Prawdziwa kobieta nie może być za ładna
Bierze się to stąd, że piękne kobiety mają wiele cech negatywnych. Podobają się zbyt wielu mężczyznom i ten "jedyny" wiecznie czuje się zagrożony przez nieuczciwą konkurencję. Jesteśmy ludźmi i zdarza nam się ulegać pokusom. Dotyczy to również kobiet. Związek z piękną kobietą zmusza partnera do bycia „sexy” tylko po to, by miał poczucie, że sprosta konkurencji. Typowy obraz „domowego mężczyzny” z przerostem mięśnia piwnego może bowiem wywołać u pięknej kobiety niekontrolowane myśli typu: „Stać mnie na coś więcej”.

Piękne kobiety są też zakompleksione - z jednej strony sprawia im przyjemność, że są podziwiane przez męską część ludzkości, z drugiej strony zaś podejrzewają wszystkich osobników rodzaju przeciwnego o chęć skorzystania tylko z powabów ciała, a przecież piękna kobieta ma też i duszę. Powoduje to rozterki i problemy natury psychologicznej, które ulegają przedawnieniu po osiągnięciu przez piękną kobietę 70. roku życia.

10 kobiecych aut na 8 marca


Dla mężczyzny kobieta jest najpiękniejsza, kiedy rano wstaje z łóżka ma rozczochrane włosy i podkrążone oczy i generalnie wygląda jak strach na wróble. Nad wyjaśnieniem tego nielogicznego zachowania mężczyzn od lat pracują sztaby psychologów, jak na razie bez większych rezultatów.

Po drugie: Kobieta musi umieć gotować
Tym, które tego nie umieją, po roku wspólnego pożycia grozi poważny kryzys partnerski. Przez pierwszy rok pożycia, mężczyznę można karmić miłością i... jajecznicą na boczku. Potem potrawy muszą stać się coraz bardziej wyrafinowane i urozmaicone. Gołąbki, które mają tendencję do zamieniania się w zupę gołąbkową; mięsko - najczęściej wciąż twarde mimo trzech godzin gotowania; zupki - powodują konflikty, kiedy mężczyzna mówi: "Kochanie, jaka pyszna pomidorowa", a żona jak na złość ugotowała ogórkową…

Z bezpiecznych potraw należy wymienić lasagnę i bigos - ugotowane na zasadzie "weź to, co masz pod ręką i tak wyjdzie coś zjadliwego". Na wszelkie protesty męża kobieta ma wtedy przygotowaną z góry odpowiedź „To ty chyba jeszcze nie jadłeś prawdziwej lasagni". W lepszej sytuacji są kobiety, które mają bogatych mężów i mogą zatrudnić kucharkę, na którą wtedy wraz z partnerem mogą sypać wspólne gromy: "Mówiłam jej, że mięso musi być tylko lekko rumiane, a patrz jak ona je przypaliła".

Kobiety w polityce. One mają dziś władzę w swoich rękach [GALERIA]


Po trzecie: Kobieta musi być ciepła
Choć naukowcy twierdzą, że każda kobieta posiada naturalne ciepło, to jednak każdy mężczyzna stwierdzi, że jest to czysty absurd. Dużo jest w naszym otoczeniu kobiet, które każdą sytuację oceniają "na zimno", nie stosując żadnej taryfy ulgowej wobec niedoskonałości rodzaju męskiego. Kiedy bowiem przedstawiciel płci brzydszej przytula się przed zaśnięciem do zimnej kobiety, zawsze usłyszy: „Odsuń się, bo mi jest gorąco. Zresztą, co ty sobie wyobrażasz - że jestem twoją mamą?".

Przytulając się do ciepłej kobiety wie, że może liczyć na słodki komentarz typu: "Mój Misiu, zmęczony" i natychmiastowe podsunięcie mu pomocnej piersi, by łatwiej mu było zasnąć. W sytuacjach intymnych kobieta zimna zawsze zachowuje się jak trener kadry na Euro 2012, ciągle przypominający zawodnikom, jakie to błędy wciąż popełniają, w efekcie czego osobnicy rodzaju męskiego stają się agresywni i wiecznie zmęczeni. Nagabywani przez zimną partnerkę: "Ty nie pamiętasz, że ja też mam swoje potrzeby!", szukają każdej wymówki, by uchylić się od spełnienia partnerskiej powinności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Brak porad dla facetów o treści jak uszczęśliwić swoją żonę, wynika z faktu że mężczyżni by tego najczęściej nie czytali .,.. To żart ale mimo wszystko jest w nim dużo prawdy. A teraz już poważnie: nie można wszystkich panów wrzucać do jednego kotła. Pewne zachowania pokrywają się , bo żyjemy w takiej a innej kulturze. Ale każdy pan to jednak indywidualność i ma swoje indywidualne cechy. Jako ciekawostkę dodam że kilku moich znajomych odebrało tekst jako nawołujący panie do sterowania mężczyzną, podczas kiedy to on powinien być tą siłą sterująca ...

Kobieta niczego nie musi. Jej wybór jest jednak bardziej ograniczony. Kultura która narzuca kobiecie podległość wobecd pana i władcy, stopniowo ulega zmianie, ale jest to zmiana powolna i stopniowa, która potrwa jeszcze co najmniej kilka dziesięcioleci, jeśli nie dłużej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janina Kowalska
 • Janina Kowalska
 • 19.03.2012 19:39

W wiekszości gazet kolorowych znajduję porady, jak dogodzić swojemu mężczyźnie, jak go rozumieć, co robić żeby go uszczęsliwić.I piszą to przede wszystkim kobiety.Ze świecą można szukać rad dla facetów.A gdy znajdzie się artykuł o lenistwie, wygodnictwie rodu męskiego - to komentarze są typu - oni taki mają charakter i to leży w męskiej naturze. Ja jestem już zmęczona czasami tym ,że"wszystko muszę" a oni "czasami mogą".

Komentarz został ukrytyrozwiń
anna
 • anna
 • 12.03.2012 09:40

...Gdyby tak mój mąż napisał coś podobnego,to musiałby szukać kwatery w noclegowni...Pani Weroniko jest Pani niesamowita!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaintrygowany negatywnymi komentarzami, dotyczącymi tekstu, bądź co bądź utrzymanego w żartobliwej tonacji, pozwoliłem sobie na napisanie krótkiego listu, do p. Weroniki i p. Andrzeja. Tylko do dwóch bo reszta osób komentujących jest anonimowa. Opinia p. Andrzeja jest opinią poważną. I chcę tu podkreślić jedną bardzo ważną rzecz: Należy to szanować ! Każdy ma prawo, mieć własne zdanie i typ poczucia humoru. To co jednych śmieszy, innych może urazić. Komentarz p. Weroniki jest żartem, a jedynym niedopatrzeniem autorki komentarza, jest fakt iż zaznaczyła to tylko "buźką" na koncu komentarza, która w szybkim czytaniu również i mi umknęła. Żartem dodajmy, fajnym, serdecznie uśmiałem się z tej noclegowni. Serdecznie pozdrawiam wszystkich moich czytelników i zapraszam do do lektury następnych tekstów sygnowanych obliczem :kanguro-myszo-królika" / bo tak też się nazywa ten zwierzak w awatarze/. Dla wszystkich zaś którzy wątpią w sensowność tego żartu i posądzają i mnie o seksizm, polecam mój następny artykuł: "Jak być kobietą prawdziwą. Tym razem na poważnie" gdzie piszę o tej tematyce, tym razem bez "śmichów i chichów".

Komentarz został ukrytyrozwiń
krzysztof5426
 • krzysztof5426
 • 09.03.2012 22:35

Uśmiałem się serdecznie !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przynajmniej na "Dzień kobiet" takie grafomazy nie powinny być umieszczane w serwisie! Widać "władza mężczyzn wobec kobiet" w wolnej Polsce Pana Wałęsy na wiele może sobie pozwolić! Na więcej, aniżeli to w Europejskiej Unii jest przyjęte! "Maryjny obrazek w klapie marynarki wciąż górą, a kobiety dołem, niestety!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ego
 • ego
 • 09.03.2012 07:53

Kobieta MUSI, mężczyźnie WOLNO.
Oto kwintesencja polskich związków "partnerskich".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co Pan tu za bzdury pisze?Po pańskim artykule wnioskuję iż prawdziwa kobieta to taka która jest służącą dla męża..Jeżeli Pan jest żonaty to proszę dać przeczytać ten artykuł swojej żonie,zobaczy Pan jej reakcję...Gdyby tak mój mąż napisał coś podobnego,to musiałby szukać kwatery w noclegowni;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
ewelajna
 • ewelajna
 • 09.03.2012 00:40

swietny, zabawny artykuł!

Komentarz został ukrytyrozwiń
zocha
 • zocha
 • 08.03.2012 22:51

Urocze!.
Sens ma, ale niektórzy faceci nie są w stanie tego pojąć. I jak dla nich być idealną kobietą???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.