Facebook Google+ Twitter

Jak było, czyli po pierwszym dniu festiwalu młodej kultury

Festiwal Młodej Kultury "Life's good - Osiem ZeroPlus" rozpoczęty! Inauguracja odbyła się w klubie Obiekt Znaleziony, w podziemiach galerii Zachęta.

 / Fot. organizatorzy festiwaluWieczór otwarcia Festiwalu Młodej Kultury "Life's good - OsiemZeroPlus" podzielono na cztery części. Po kilku słowach wprowadzenia i symbolicznej lampce wina, otwarto pokaz młodej literatury „Tekstem o ścianę”. Wiersze umieszczono w blatach stolików, na ścianach, na podłodze i na suficie - słowem wszędzie. Zaprezentowano je w formie plastikowych zadrukowanych mat, antyram i wydruków na niestandardowych materiałach. Na festiwalu zaprezentowano młodych poetów i pisarzy, reprezentantów literatury urodzonych po roku osiemdziesiątym.

Najciekawszą chyba częścią festiwalu był występ towarzyszący Elektroliryki w formie prezentacji dźwiękowo-wizualnej,. Potem odbył się slam poetycki z udziałem: Nieuka ("Nie dam się upupić jak Gombrowicz"), Zbigniewa Jęczybuły ("Wiersz z dupy"), Filipa ("Są takie listy, których nie wysyłasz"), Pawła Luisa, Ptaka Piwnicznego ("Dziewczynka z zapalniczką"), Kuby Przybyłowskiego ("Tego chcecie... by wam wchodzić w interakcję", "Wiem, że gówno wiem"), Kowaliowa ("Zagrać jeszcze raz zanim się skończy kino"), Michała D. ("Wiersz na prędce napisany"), Michała Edwarda ("Zadasz pytanie: Czy to smak szczęścia czy sranie w banię"), Krzysztofa Hryniewskiego ("Świat dorosłych to jest tylko świat wariatów"), Natalii Malek ("Nadal będziemy musieli rozpoznawać się po kątach"), Kamili Janiak ("Jestem taka namiętna na kacu/Podpiszę wszystko, tylko podsuń mi") i Estragona ("Powiem wam historię o dziewczynie, która powiesiła się, bo nie powiesiła prania").

Paweł Ostrowski, specjalista ds. PR Festiwalu Młodej Kultury "Life's good - Osiem Zero Plus" poproszony o komentarz powiedział: - Bardzo się cieszę, że wreszcie udało nam się wystartować i to z takim powodzeniem. Jesteśmy zaskoczeni frekwencją, chociaż spodziewaliśmy się, że slam przyciągnie wiele osób, to w najśmielszych marzeniach nie przypuszczaliśmy, że aż tyle! Myślę, że sami slammerzy mieli też o co walczyć, bo nagrodą w dzisiejszym slamie był najnowszy telefon LG, więc rzeczywiście warto było wystąpić.

Festiwal jest od pierwszych chwil świetnym dowodem na tkwiący w młodych ludziach potencjał intelektualny i artystyczny. Ogromne zainteresowanie ze strony naukowców, kulturoznawców wskazywać może na ogromną wartość przedsięwzięcia. Kto wie, może właśnie takiego interdyscyplinarnego eventu brakowało!

W drugim dniu Festiwalu Młodej Kultury "Life's good - OsiemZeroPlus" o godz. 20 w jadłodajni Filozoficznej na ulicy Dobrej na warszawskim Powiślu impreza Indie-Rockową, czyli gitarowe granie młodych zespołów The Car Is On Fire oraz California Stories Uncovered. Po imprezie organizatorzy zapraszają na afterparty Pana Duże Pe i Tube Collective.
Więcej informacji na stronie: festiwal

O festiwalu

Festiwal "Life's good - OsiemZeroPlus" jest cyklem imprez, koncertów, warsztatów, pokazów, spektakli, wystaw, paneli dyskusyjnych i innych form działalności artystycznej. Jednym z patronów medialnych jest serwis Wiadomości24.pl. Dzięki różnorodności form przekazu uczestnicy poszczególnych eventów będą mogli zauważyć interdyscyplinarność i dynamikę dzieł tak charakterystyczną dla twórców tego pokolenia.

Festiwal Młodej Kultury ‘80+ jest najnowszą propozycją Stowarzyszenia MINA – Nowa Mina Kultury, które do tej pory organizowało eventy kulturalne na terenie Krakowa. Współorganizatorem jest Koło Krytyki Medialnej studentów Filologii dla Mediów na Wydziale Polonistyki UW, zajmujące się współczesną kulturą literacką oraz medioznawstwem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.