Facebook Google+ Twitter

Jak było na pokazie filmu Hystera?

„Hystera” to niezwykły film przedstawiający historię dwóch sióstr w reż. Michaliny Przewdzinig, który mieliśmy okazję zobaczyć w ramach 5 edycji cyklu „Młode filmy w Starym Kinie”. Pokaz odbył się 16.01 o 18:00 w hotelu Stare Kino w Łodzi.

Na pokazie filmu Projekcję otworzyły dwie, szkolne etiudy reżyserki - „Oddalenie”, której tematem były marzenia senne oraz krótki horror „Ojcze nasz”. Był to mały przedsmak do „Hystery”, filmu który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem Łodzian.

Jak mogliśmy dowiedzieć się z dyskusji z autorką, tytułowa „Hystera” oznacza w języku greckim macicę, czyli kobiecy narząd, który stał się przyczyną problemów Gaby i Olgi – głównych bohaterek filmu. Podczas rozmowy, pani Michalina Przedziwnig opowiedziała także m.in. o wpływie psychologii na jej twórczość artystyczną.

Wieczór zakończył się luźnymi rozmowami w kuluarach naszego hotelu przy lampce dobrego wina. Mamy nadzieję, że wszyscy wyszli z pokazu zadowoleni i że w tak licznym gronie zobaczymy się jeszcze na niejednej projekcji w filmowym hotelu Stare Kino w centrum Łodzi.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej www.cinemahotel.pl na której znajdziecie informacje o następnych spotkaniach filmowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.