Facebook Google+ Twitter

Jak Chińczycy okrążyli świat i zapoczątkowali renesans?

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich we wtorek 6 maja o godz. 18:00 na wykład dr Bogdana Zemanka, pt.: „Jak Chińczycy okrążyli świat i zapoczątkowali renesans?”.

 / Fot. IKDr Bogdan Zemanek - ukończył psychologię (2000) i etnologię (2001) na UJ. W trakcie studiów przebywał na stypendium na Zjednoczonym Uniwersytecie Sichuańskim w Chengdu i Uniwersytecie Shandong w Jinan, ChRL, jako stypendysta rządu polskiego, gdzie zebrał materiały do pracy magisterskiej Przestrzeń i gest w obrzędzie szamańskim u mniejszości narodowej Yi z Da Liangshan. Po rocznym pobycie na Uniwersytecie Chenggong w Tainanie (Rep. Chińska) obronił na Wydziale Historycznym UJ w 2006 roku pracę doktorską pt. Obraz grupy własnej Tajwańczyków w proniepodległościowej publicystyce prasowej podczas kampanii prezydenckiej 2004 r. Od 2004 roku związany z KBiDW, od 2006 regularnie wykłada; prowadzi także zajęcia na etnologii i japonistyce; w latach 2006-2010 dyrektor CJiKCh UJ „Instytut Konfucjusza w Krakowie".

Zainteresowania naukowe: mniejszości i grupy etniczne Chin, polityka mniejszościowa, kwestie tożsamości etnicznej i stereotypów kulturowych, kwestia tajwańska.

Od lutego w każdy wtorek o godz. 18:00 w Instytucie Konfucjusza w Krakowie będą się odbywały spotkania z serii "Chińskie vademecum". Celem tej inicjatywy jest przedstawianie różnych aspektów chińskiej kultury, wiedzy o Chinach, języka chińskiego.

Wstęp wolny
Czas: 6 maja godz. 18.00
Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie, ul. Radziwiłłowska 4, Sala Malinowa, I piętro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.