Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5737 miejsce

Jak Chińczycy sprzedawali w Afryce ludzkie mięso jako wołowinę

Chińskie władze oficjalnie i w gniewnym tonie zaprzeczają, iżby ich kraj zajmował się marynowaniem ludzkich zwłok, następnie pakował w konserwy jako wołowinę i sprzedawał produkt w afrykańskich supermarketach.

Zrzut z ekranu FB/screenshot by Pawel Jankowski / Fot. screenshot by Pawel JankowskiChińskie władze oficjalnie i w gniewnym tonie zaprzeczają, iżby ich kraj zajmował się marynowaniem ludzkich zwłok, następnie pakował w konserwy jako wołowinę i sprzedawał produkt w afrykańskich supermarketach.

Najprawdopodobniej ta niecodzienna plotka wzięła swój początek na Facebooku. Post przedstawiający makabryczne obrazy przetwórstwa spożywczego opartego na ludzkim mięsie, pojawił się na początku tego miesiąca. Następnie przeistoczył się w klasyczny viral.

Oczywiście, post doczekał się licznych komentarzy. Między innymi, dziennikarze 'Zambia’s Daily Post' stwierdzili: "Nie można zaprzeczyć możliwości (sic), że to jest prawda, albowiem wszyscy wiemy, że Azjaci są jedną z największych populacji na całym świecie." Następnie biorą pod uwagę przeludnione Państwo Środka i zastanawiają się, "co oni robią z ciałami zmarłych Chińczyków?" Według redakcji 'Zambia's Daily Post' nie trudno się domyślić: "Zatem odpowiedź może być taka, że zwłoki są ekspediowane do Afryki w postaci konserw mięsnych i przysparzają w ten sposób zysków."

Yang Youming, ambasador Chin w Zambii wydał oświadczenie: "Na dzień dzisiejszy lokalny tabloid otwarcie szerzy pogłoski utrzymując, że Chińczycy wykorzystują ludzkie mięso jako peklowaną wołowinę i sprzedają to do Afryki. To całkowicie nikczemne szkalowanie i oczernianie, które jest dla nas absolutnie nie do przyjęcia."

Wiceminister obrony Zambii Christopher Mulenga zadeklarował, że rząd rozpocznie dochodzenie w tej sprawie.

Mat. ilustr. http://blog.dnevnik.hr/indijanka-vegetarijanka/2012/10/1631053415/ljudski-dijelovi-od-zivotinjskog-mesa.html / Fot. dnevnik.hrChińskie media państwowe sugerowały, że jacyś ludzie kierując się bliżej nieznanymi pobudkami, "usiłowali zniszczyć wieloletnie partnerstwo między Zambią i Chinami."

Zaś na stronie Snopes (i wielu innych) przypomniano, że makabryczne fotografie pochodzą z kampanii reklamowej twórców gry 'Resident Evil', która miała miejsce w 2012 roku. Niemniej plotka o chińskiej technologii żywności rozprzestrzeniła się na zaskakująco dużą skalę.


źródła: Telegraph
Snopes
Przerwa na reklamę

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.