Facebook Google+ Twitter

Jak chronić i promować szlak Krutyni?

Ochrona i promocja jednej z największych atrakcji turystycznych Warmii i Mazur – szlaku Krutyni – były tematami czwartkowego spotkania samorządowców i ludzi związanych z ochroną przyrody.

Spotkanie, zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Mrągowie, odbyło się w malowniczej miejscowości Krutyń. Uczestniczyli w nim samorządowcy, których gminy związane są z rzeką (o takiej samej nazwie jak wieś) oraz leśnicy i przyrodnicy. Cel był jeden – rozpocząć dialog, by wspólnie jak najlepiej promować i chronić atrakcję turystyczną, jaką jest najciekawszy w regionie szlak kajakowy.

- Samorządy wokół Krutyni powinny zacząć współpracować ze sobą i stworzyć program rozwoju szlaku Krutyni i terenów, które okalają ten szlak - mówi Urszula Pasławska, wicemarszałek województwa warmińsko – mazurskiego. - Te samorządy, które potrafiły ze sobą współpracować osiągnęły sukces, co widać w tym okresie programowania (chodzi o programy unijne - przyp. red.).

Szanse na pieniądze z nowego budżetu unijnego są, ale już teraz trzeba zacząć tworzyć projekty i strategie. Urszula Pasławska, która była inicjatorką czwartkowego spotkania, ma nadzieję, że udałoby się taki projekt umieścić na liście kluczowych w nowym programie operacyjnym. - Ten szlak w ciągu roku odwiedzają setki tysięcy turystów - dodaje Dominik Tarnowski, starosta mrągowski. - Warto go promować, ale też trzeba go chronić.

Wicemarszałek Pasławska zadeklarowała wsparcie Biura Planowania Przestrzennego w opracowaniu dokumentacji o potencjale szlaku Krutyni i terenów okalających. Z kolei samorządowcy deklarują, że spotkania będą odbywać się często i przyniosą efekty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.