Facebook Google+ Twitter

Jak chronić prawo autorskie w prasie, wydawnictwie i w reklamie...

...pod takim tytułem rozpoczęto dziś dwudniowe warsztaty m.in. dla przedstawicieli środowiska dziennikarskiego. W programie warsztatów znalazła się również prezentacja red. Tomasza Kowalskiego, który jutro opowie o "Prawie autorskim i contencie serwisu dziennikarstwa obywatelskiego. Tysiąc użytkowników, tysiąc interpretacji".

 / Fot. http://www.mmcpolska.pl/public_html/index.php?dir=event&content=db5fa3W siedzibie Businessman Institute w Warszawie trwają warsztaty gdzie prawnicy z różnych kancelarii przybliżają główne aspekty prawa autorskiego.

Wśród omawianych już tematów znalazły się m.in.: aktualne problemy prawa autorskiego w świetle nowelizacji ustawy o prawie autorskim - gdzie wątpliwości zgromadzonych wyjaśniała Joanna Hetman-Krajewska z Kancelarii Prawnej Patrimonium; jak poprawnie zawierać umowy dotyczące korzystania z utworów - prezentacja Michała Siciarka z Kancelarii Prawnej Łaszczuk i Wspólnicy; wizerunek w reklamie, wizerunek osób, budowli, przedmiotów, dzieł, sztuk, postaci fikcyjnych - z problemami w tym zakresie zapoznawał wszystkich Krzysztof Czyżewski z Kancelarii Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy.

Zapewniam, że podczas tej konferencji niżej podpisany i red. Kowalski czerpią wiedzę potrzebną m.in. do prac nad nową wersją regulaminu w naszym serwisie. Np. dziś bardzo zainteresowała nas kwestia szerokiego pojęcia wizerunku i jego ochrony w polskim prawie autorskim.

Z racji dostrzegania problemów jakie sygnalizowała część zarejestrowanych użytkowników kilka tygodni temu zdecydowaliśmy się brać udział w tego typu warsztatach, a Tomek przedstawi problemy dotyczące internetu i samego dziennikarstwa obywatelskiego..

Organizatorem imprezy jest firma www.mmcconference.pl. Szczegółowy program znajdziecie tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.