Facebook Google+ Twitter

Jak dać wszystkim po nosie...

Lektura dzisiejszej prasy i „doniesień z frontu” politycznego przyniosła, jak dla mnie – kolejna rewelację, której autorem jest Pierwsza Osoba w naszym wesołym kraju.

Ogólnopolskie obchody z okazji rocznicy odzyskania niepodległości są, między innymi, dobrą okazją do odznaczenia osób zasłużonych dla kraju. Zasłużonych na wyższych i niższych stanowiskach, zasłużonych w przeszłości z racji udziału w walkach, jak też zasłużonych w ostatnich czasach codzienną pracą dla kraju. Wobec czego, jak donosi prasa „Wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba (PO) wystąpiła do prezydenta z wnioskiem o przyznanie około 50 odznaczeń i 100 medali m.in. kombatantom, urzędnikom, działaczom społecznym. Chciała je wręczyć 11 listopada. Ale nie wręczy.” Ponieważ: „Kancelaria Prezydenta potwierdziła, że znaczna część wniosków została zaakceptowana, lecz medali nie wyda. Wręczyć ma je Przemysław Gosiewski..."

"Zgodnie z zapisami ustawy o odznaczeniach w imieniu prezydenta RP wręcza je wojewoda. Jednak głowa państwa ma możliwość uprawnienia do tego wybranej przez siebie osoby".

Jak znam ludzi, nie byłby sobą nasz prezydent, gdyby, mając taką możliwość, nie skorzystał z niej skwapliwie; wspaniała okazja błysnąć Przewodnią i Słuszną partią, która Go wszak prezydentem uczyniła.
Za czasów innej siły przewodniej, wszystkie odznaczenia wręczali pierwsi sekretarze (Gosiewski od 7 września 2007 do 11 września 2007 był sekretarzem stanu), tradycja zostaje więc zachowana i kontynuowana ku chwale prezydenta pana. Równocześnie, cóż za wspaniała okazja do pognębienie wojewody rodem z partii rządzącej! Żeby nie wspominać już o kolejnym wykonanym zadaniu, panie prezesie, tak mu dopomóż Bóg.

Kolejny błysk mocy wydalił z siebie pan prezydent na konferencji prasowej, wypowiadając się radośnie ogólnie, lecz nie wypowiadając się w szczegółach o „pewnej damie”. Nazwisko owej damy musi nieźle dławic prezydenckie gardło, bo też na tym konferencję zakończył. Rzecz idzie o Legię Honorową, przyznaną w ubiegłym roku dwojgu polskim obywatelom (p. Zalewskiemu i Gronkiewicz-Walc) przez prezydenta Francji Jacquesa Chiraca, który – biedak – nie wyobrażał sobie nawet, jakiej weryfikacji podlegać będzie jego nieodpowiedzialna decyzja!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

ale pajac PAłąca niewartswoją drogą, nie wiem, czy medal z rąk Gosia to jeszcze honor czy już ujma...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jasne Łukasz; wart Pac pałaca, a pałac Paca! :))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stefanio,
obok kochanego premiera.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W historii polskiego warcholstwa, pan prezydent zapisze się złotymi zgłoskami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) co za pioro...)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.11.2008 23:08

(+) Cudownie zjadliwy tekst :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Znów się czegoś ciekawego dowiedziałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.