Facebook Google+ Twitter

Jak daleko jest do gdyńskiego Ucha?

Dezorientacja na 250-krokowym dystansie ze skrzyżowania do klubu “Ucho”, czyli o co chodzi z tymi tablicami?

Klub Od paru lat obserwuję "drogowskaz" pokazujący kierowcom jadącym w Gdyni ulicami Świętojańską i Portową, że jeśli skręcą w prawo, to po 70 metrach zajadą pod klub Ucho. Gryzło mnie to, bowiem codziennie spaceruję tamtędy do pracy i nijak mi nie pasuje to 70 m. Gryzło, a ja drapałem się za uchem. Ponieważ nabyłem tani aparacik, postanowiłem zilustrować trasę, choć do policzenia kroków nie potrzebny jest żaden sprzęt. Parokrotnie liczyłem i podaję wynik - od "drogowskazu" do klubu jest ok. 250, mirnalowych kroków, czyli na pewno więcej niż 70 m...

Klub Domyślam się, dlaczego większość kierownictw firm podaje zaniżone dane (tu - odległość), ale gdzie wrodzone słowiańskie poczucie uczciwości? Po drodze mijamy zachlapany znak drogowy (trzecie zdjęcie) ostrzegający nas przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym. Z obserwacji podaję - od lat nie przejechał tędy żaden pociąg. Więcej - jest to od paru lat niemożliwie, bowiem szyny są całkowicie zasypane piaskiem.

Bezużyteczne znaki drogowe. | Fot. Mirosław Naleziński.Gdyby policjanci chcieli wlepiać mandaty za niezatrzymywanie się przed torami, to zarobiliby fortunę, bo obeznani kierowcy ignorują tę kolorową i zabłoconą bezsensowną blachę. Ktoś powie - dopóki tory leżą, dopóty znak jest poprawnie ustawiony. A czy jeśli jest nieczynne lotnisko, to znak "uwaga - przelatujące samoloty" także stoi?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A może chodzi o 70m od zakrętu? W sumie aż sama sprawdzę :)
Urząd odpisuje to co musi - mi na zapytanie, czy policja może parkować na miejscach dla inwalidów, KP odpisała, że zajmie się sprawą... do dziś pewnie się zajmuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

i co zmienili? Urząd odpisał, że zajmą się odległością i znakiem drogowym...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.