Facebook Google+ Twitter

Jak Dawid z Goliatem, Astoria – Żyrardowianka 135:90

Nie mieli żadnych atutów koszykarze Żyrardowianki w walce z liderem II ligi, Astorią Bydgoszcz. Już pierwsze minuty sobotniego pojedynku pokazały kto będzie dominował na parkiecie.

Astoria - Żyradowianka / Fot. A.MachulskiW meczu z Żyrardowianką, bydgoska Astoria ostatni raz zagrała pod wodzą Macieja Borkowskiego. Kibice w podziękowaniu za pracę, którą wykonał popularny Bory, wywiesili transparent: Wąsy dla nas ogoliłeś, Astorii życie poświęciłeś. Miejsce na ławce trenerskiej zajmie Jarosław Zawadka, który rozwiązał kontrakt z borykającym się z problemami finansowymi Harmattanem Gniewkowo. Zawodnicy także postanowili godnie pożegnać trenera, pokonując bezapelacyjnie zespół z Żyrardowa.

Już w pierwszych minutach swoje strzeleckie umiejętności zaprezentował Artur Gliszczyński, czego efektem było prowadzenie 17:2. Wysokie prowadzenie i dobra dyspozycja rzutowa sprawiła, że Astoria odpuściła trochę grę w obronie, jednak mimo tego z minuty na minutę bydgoszczanie powiększali swoją przewagę. Goście nie mieli żadnych atutów w walce z liderem i mimo dobrej gry Mariusza Łapińskiego nie potrafili choć na chwilę zastopować pędzącej Astorii. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 64:44.

W drugiej połowie podopieczni Macieja Borkowskiego w dalszym ciągu dominowali na parkiecie. Granicę 100 punktów gospodarze przekroczyli w III kwarcie po rzucie osobistym Mateusza Bierwagena. W ostatnich dziesięciu minutach na parkiecie pojawili się rezerwowi, którzy także nie mieli większych problemów z ogrywaniem zdecydowanie słabszych rywali. Ostatnie punkty równo z końcową syreną zdobył Tristan Baliński. Astoria - Żyradowianka / Fot. A.Machulski

W ostatniej minucie kibice na stojąco dziękowali trenerowi za pracę i serce włożone w bydgoski klub. Po końcowym gwizdku także Maciej Borkowski podziękował kibicom za wsparcie i doping przez te wszystkie lata. Z uśmiechem na twarzy stwierdził, że razem z fanami zamelduje się za tydzień w Toruniu, aby dopingować Astorię prowadzoną już przez trenera Zawadkę.

KPSW Astoria Bydgoszcz - Żyrardowianka Żyrardów 135:90 (37:22, 27:20, 40:21, 31:27)

KPSW Astoria: Gliszczyński 34 (8x3), Urbaniak 26 (1), Laydych 18 (1), Szyttenholm 10 (8 zb), Robak 4 (1) - Kuczyński 12 (10 zb), Baliński 11, Czyżnielewski 9 (1), Szopiński 5, Bierwagen 2, Raczyński 2, Szafranek 2.

Żyrardowianka: Łapiński 25 (2x3), Baranowski 17, Szwed 17, Cieślak 4, , Bąk 1 -
Holnicki-Szulc 10, Osial 10, Muś 4, Nowakowski 2

Wyniki pozostałych rozegranych spotkań 23 kolejki II ligi gr.A:

OSSM PZKosz Warszawa - Asseco Prokom 3 Gdynia 67:98
Inter Parts AZS UWM Olsztyn - OSSM PZKosz Sopot 82:67
ŻTS Nowy Dwór Gd. - Norgips Piaseczno 87:74

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.