Facebook Google+ Twitter

Jak dbać o zestaw muzyczny?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-08-18 13:53

Mimo że temat mało popularny, warto o nim przypomnieć. Bo właściwa eksploatacja zestawu muzycznego, nie tylko w trakcie grania, może ustrzec nas przed jego awarią.

Jest wiele rodzajów i zastosowań sprzętu muzycznego, ale o każdy należy dbać tak samo, by uniknąć jego naprawy. Systematyczne czyszczenie, odkurzanie i konserwacja wydłużają żywotność naszych urządzeń i mogą zapobiec przykrym niespodziankom podczas pracy.

W trakcie eksploatacji maszyny dymiącej należy zwracać szczególną uwagę na płyn do dymu. Nie ma co ukrywać, że im tańszy, tym gorszy. Jakość płynu może odbić się na gościach imprezy, a konkretnie na ich ubraniach, zostawiając brudne ślady. Ceny „dymiarek” są zróżnicowane, ale wiele osób podkreśla, że to, czy wydamy na nią kilkadziesiąt czy kilkaset złotych jest sprawą drugorzędną, bo najważniejsze to wlewać do niej dobry płyn, z pewnego źródła. I lepiej na nim nie oszczędzać, jeśli nie chcemy po każdej imprezie słyszeć, że dym gryzł w gardło i pobrudził komuś ubranie. Dobrze jest obrać i stosować jeden jego rodzaj, nie wlewać co chwila czegoś innego. Należy pamiętać o
regularnym rozkręcaniu urządzenia i czyszczeniu dyszy, w której zbiera się osad.

Na rynku dostępne są specjalne płyny do czyszczenia maszyny dymiącej. Wystarczy uzupełnić nim zbiornik i włączyć urządzenie, by pracowało do czasu, aż zbiornik będzie pusty. Wiele osób zaleca także „domowe sposoby” czyszczenia urządzenia: przepompować przez „dymiarkę” wodę destylowaną lub roztwór wody i octu, którego właściwością jest m.in. to, że usuwa kamień. Dobra rada w tej kwestii: robić to na zewnątrz, bo roztwór ten wydziela nieprzyjemny zapach. Dzięki regularnemu czyszczeniu maszyny zaoszczędzimy na płynie dymiącym, ponieważ „dymiarka” im czystsza, tym bardziej ekonomiczna.

Mikser czy końcówki mocy co jakiś czas powinno się rozkręcić i gruntownie wyczyścić. Jak często, to zależy oczywiście od użytkowania. - W środku urządzeń gromadzi się pył i kurz, które po pewnym czasie zakłócają pracę sprzętu. Na osiadanie nieczystości narażone są suwaki, przełączniki, styki wtyczek przewodowych czy gniazda wejść. Z usuwaniem zabrudzeń dobrze radzą sobie różnego rodzaju preparaty, ale warto także mechanicznie usunąć zabrudzenia np. odkurzaczem – mówi Michał Filipowski z firmy Pro Lighting.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.