Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4635 miejsce

Jak długo kogut może żyć bez swojej głowy?

  • Dorota T
  • Data dodania: 2011-01-03 17:16

Około dwóch lat. Oto Mike, który wybrał życie bez głowy na karku.

Mike - bezgłowy kurczak. Fot. wikipedia.org / Fot. wikipedia.orgKurczak miał ponad 5 miesięcy, kiedy jego właściciel Lloyd Olsen zdecydował, że przyrządzi go na kolację. Nikt wówczas nie przypuszczał, że rutynowe ścięcie głowy uczyni koguta wielką gwiazdą. Kiedy metalowe ostrze oddzieliło głowę od reszty ciała, Mike nadal stał. Wola życia okazała się silniejsza od zwykłej siekiery.

Okazało się, że topór oszczędził sporą część pnia mózgu, dzięki czemu szczęśliwiec mógł kontrolować podstawowe funkcje życiowe. Choć pozbawiony został wzroku i możliwości gdakania, nadal mógł słyszeć. Buntowniczy ptak wymagał jednak specjalnej troski. Dzięki małej strzykawce regularnie dostawał posiłki złożone z ziaren i płynów. Mieszkańcy miasta Fruita w stanie Kolorado mówili o nim: „Wielki, gruby kurczak, który nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie ma głowy.”

W porównaniu ze zwykłymi kurczakami, jego życie było bardziej dostatnie i ekscytujące. Trudno Mike - bezgłowy kurczak. Fot. wikipedia.pl / Fot. wikipedia.plwręcz powiedzieć komu wiodło się lepiej: ptaku czy jego właścicielowi? Bezgłowy kurczak do śmierci przytył 2,5 kg, pozwalając przez ten czas zarabiać swojemu panu 50 tysięcy dolarów miesięcznie. Pokazy Olsena, ku zniesmaczeniu obrońców praw zwierząt, cieszyły się ogromną popularnością. Pomysłowy farmer pokazywał publiczności nawet samą zakonserwowaną głowę ptaka. Mało kto wiedział, że prawdziwy łeb Mike’a został dawno zjedzony przez kota.

Buntowniczy ptak żył przez 18 miesięcy. Dzień w dzień państwo Olsen odsysali gromadzący się śluz, który mógłby udusić ptaka. W zamian za to, każdy ich świt rozpoczynał się charakterystyczną imitacją piania. Sielanka trwała do marca 1947 roku, kiedy Mike zdechł. Farmer z Kolorado nie dotarł ze strzykawką na czas i w środku nocy kogut udusił się własnym śluzem. Śmierć przyszła w samym środku jego tournee.

W tym roku po raz dwunasty odbędą się „Dni Bezgłowego Kurczaka Mike’a”, które stały się atrakcją turystyczną miasta Fruita. Kto tym razem najszybciej przypnie głowę do kurczaka?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Przerażająca i porażająca sensacyjka!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Głupota ludzka nie zna granic.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ani chybi artykuł jest milowym krokiem ku " kształtowaniu sprawnego społeczeństwa obywatelskiego"!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.