183252 miejsce

Jak długo na Wawelu. Wisła - Sevilla 1:0

Wiśle Kraków nie wiedzie się ostatnio najlepiej w lidze. Co innego mecz towarzyski i do tego z okazji 100 rocznicy powstania klubu. Tutaj krakowski zespół pokazał lwi pazur.

Wisła Kraków obchodząca stulecie swojego istnienia pokonała wczoraj na własnym stadionie przy ulicy Reymonta zespół FC Sewilli. Dla solenizanta nie było taryfy ulgowej i Hiszpanie pokazali, że potrafią grać w piłkę. W pierwszej połowie to zdobywca Superpucharu Europy był zespołem lepszym. Raz po raz na bramkę wiślaków sunęły ataki, a bardzo groźny był zwłaszcza Jesuli. Zespół z Krakowa odgryzał się od czasu do czasu groźnymi kontrami, jednak bramki w pierwszej części meczu nie padły. Zasługa to bramkarzy obydwu drużyn i pecha...napastników.

Drugą połowę zaczęła już inna Wisła. Na boisku pojawiali się nowi zawodnicy, którzy wnieśli spore ożywienie w krakowskim zespole. W 58 minucie meczu stadion zawył ze szczęścia. Goooool. Dośrodkowanie Radovanovicia wykorzystuje Chicau i jest 1:0 dla Białej Gwiazdy. W drugiej połowie znacznie poprawiła się gra obronna wiślaków i zespół z Sewilli miał poważne problemy z przedarciem się na pole karne krakowian. W końcu 90 min. spotkania i zasłużona, chociaż skromna wygrana Wisła.

Tuż po zakończeniu spotkania wszyscy zgromadzeni na stadionie byli świadkami pięknego widowiska. Lasery i sztuczne ognie rozświetliły niebo nad Krakowem. Pokaz trwał kilka minut ale na pewno na długo utkwi w pamięci nie tylko krakowian ale także wszystkich, którzy mogli go zobaczyć.