Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

622 miejsce

Jak dobrać ubiór do kształtu sylwetki?

Ogromną sztuką jest dobór ubrania odpowiedniego do sylwetki. Rodzajów figur jest naprawdę wiele, począwszy od klepsydry, gruszki i jabłka, na dzwonie, kielichu i chłopięcej sylwetce skończywszy.

Wszystkim znane przysłowie „ jak Cię widzą tak Cię piszą” ma w sobie sporo racji. Zazwyczaj otoczenie w pierwszej chwili ocenia nas wyłącznie po wyglądzie zewnętrznym, gdyż ludzie nie znając nas osobiście, nie mają możliwości oceny naszego charakteru. Tak oto ocenie podlega nasz styl i estetyka, a także ogólna prezencja.


Co ubrać, by dobrze wyglądać?

Każda z nas powinna znać typ swojej sylwetki, gdyż informacja ta zdecydowanie ułatwia kompletowanie garderoby, a także wyszukiwanie porad stylizacyjnych wprost dla swojej figury. Gdy do tej pory nie wiesz, jakim typem figury dysponujesz, koniecznie stań przed lustrem i poddaj swoje ciało ocenie. Jeśli nie potrafisz dokonać obiektywnej oceny, poproś o pomoc kogoś bliskiego.

Klepsydra
Sylwetka ta uznawana jest za najbardziej kobiecą. Jej atutem jest duży biust, zaokrąglona pupa i widoczne wcięcie w talii. Kobieta z figurą klepsydry powinna nosić ubrania podkreślające talię i dekolt, doskonałym wyborem będą spódnice kształtem przypominające literę A. Zdecydowanie należy unikać ciężkich materiałów i dużej ilości detali w okolicy biustu i bioder.

Gruszka
Do cech charakteryzujących ten typ figury zaliczamy mały biust i wąskie ramiona oraz dużą pupę i masywne łydki. Wszystko, co trzeba robić, to odwrócić uwagę od bioder. Noś spódnice z wysokim stanem oraz spodnie w ciemnych, stonowanych kolorach. Unikaj ogromnej ilości detali w okolicy bioder, które mogłyby Cię dodatkowo poszerzyć, możesz natomiast zakładać sporej wielkości naszyjniki, szale, jak i kołnierze, które przyciągną uwagę ku górze.

Jabłko
Duże piersi, szczupłe nogi i pupa, lecz większy brzuch, te 4 elementy doskonale opisują sylwetkę jabłka. Panie, które posiadają ten typ figury, powinny wyposażyć swoją szafę w jak największą ilość sukienek odcinanych pod biustem. Doskonale na nich będą wyglądać żakiety zapinane na jeden guzik, lecz bez kieszeni, które mogłyby dodatkowo poszerzyć. Nie należy obawiać się wzorów i przyciągających oko dodatków.

Chłopięca sylwetka
Określenie to najczęściej opisuje osoby szczupłe, pozbawione jakichkolwiek kształtów. Panie te posiadają mały biust i płaską pupę. Najkorzystniej będą one wyglądać w ubraniach z dużą ilością detali w okolicach biustu i bioder. Warto talię podkreślać paskiem, który można zakładać np. na sukienkę. Nie powinno być obaw przed założeniem dopasowanych spodni i uzupełnieniem stroju wysokimi szpilkami.

Autor:http://dermline.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.