Facebook Google+ Twitter

Jak dobrze mieć sąsiadów

Codziennie rano albo po południu, przychodzi do nas młoda sąsiadka Bogusia. Jesteśmy schorowani, mama 86, ja 53 lata, ja niepełnosprawny. Bogusia pracuje na zmiany i nie zawsze ma czas przyjść, ale w razie potrzeby przysyła swoje dzieci.

Dzień zaczyna się od listy zakupów dla Bogusi. Bez pomocy sąsiedzkiej byśmy zginęli. / Fot. Mirek SuchodolskiBogusia robi nam podstawowe zakupy spożywcze, higieniczne, opłaty na poczcie, wykupuje leki, rejestruje do lekarzy. Bez sąsiadów bylibyśmy zdani na powolne umieranie. Bogusia ma dwie córki, 16 i 19 lat, jeżeli coś potrzeba to córki robią zakupy pod nieobecność mamy. Mamy jeszcze kilku sąsiadów i każdy w miarę możliwości pomaga, a to po drodze kupi ciasto, a to program dla mamy. Ja gazet nie czytam, bo w komputerze mam świeższe wiadomości. Żyję w jednym miejscu już ponad pół wieku i jak kiedyś byłem zdrowy, to też innym pomagałem. Z sąsiadami warto żyć w zgodzie.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: ludzie


Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Prosto, szczerze, wzruszająco. Pozdrowienia dla wszystkich Bohaterów materiału. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystkim trzem sąsiadkom pozdrowienia z Mazowsza. Powiem więcej ze stolicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję tekstu i sąsiadów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawda. Samo życie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Święte słowa! Nie zawsze się to udaje, bo niektórzy sąsiedzi bywają niereformowalni, jednak większość nie przejawia tendencji do odchyleń od normy. Warto mieć kogoś chętnego do pomocy pod ręką - tak na wszelki wypadek, nigdy wszak nie wiadomo co nas może spotkać. Mając dobrego sąsiada nie potrzeba alarmu w domu, a i z alkoholizmem można powalczyć zalewając robaki, które się gdzieś tam podstępnie zagnieździły, no i zawsze jest do kogo otworzyć gębę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.