Facebook Google+ Twitter

Jak dobrze zacząć dzień? Uśmiechnijmy się

Stres, napięcia, konflikty towarzyszą nam każdego dnia. Ja znam jednak świetny sposób żeby sobie z tym poradzić. Zamiast chodzić struty wolę się... uśmiechać.

Życie nie jest usłane różami. Widzę jak ludzie w stresie próbują rozwiązać swoje problemy. Brakuje im luzu, a przede wszystkim uśmiechu. Pracując w sklepie sam mam często do czynienia z osobami, które "życie traktują zbyt poważnie". Wiem, że czasami inaczej się nie da, ale jak można codziennie chodzić strutym i zdenerwowanym? Dla mnie to nie jest normalne. Jestem raczej pogodny i wszelkie problemy staram się załatwić uśmiechem.

Mam więc pomysł. Jeśli ktoś wstanie lewą nogą z łóżka niech postępuje zgodnie z moimi radami. Wiem, że doba ma tylko 24 godziny, ale myślę, że 10 minut dziennie każdy znajdzie. Ja proponuję terapię śmiechem. Jak można przeczytać na Wikipedii gelotologia opiera się na założeniu, że spontaniczny śmiech pomaga odreagować stres, konflikty, frustracje.

Jak do tego podejść? Zalecam poranną kawę (jeśli ktoś woli, to herbatkę) i zapraszam do komputera. Ja zanim zacznę przeglądać serwisy informacyjne i pocztę otwieram "stronki", które dają mi "kopa" na cały dzień i uśmiech nie znika z mojej twarzy.

Najpierw coś do poczytania, lecz nie tylko. JoeMonster.org to strona, na której codziennie są dodawane artykuły, filmiki, ale również gry. Sprośne dowcipy, ciekawe informacje i obrazki to wszystko poprawia humor. Prowadzone od długiego czasu i co tydzień aktualizowane serie takie jak: Rozkoszne Diabełki, Autentyki, Gawarit Moskwa!, Europak, czy Wielopak Weekendowy powodują nie tylko uśmiech, ale również dają garść nowych dowcipów, którymi można rozbawić mniej uśmiechniętych współpracowników. Również po raz pierwszy na tej stronie zobaczyłem program "Whose Line is it Anyway?". Prowadzony przez Drew Carey'a, show potrafi rozbawić największych ponuraków. Improwizowane gagi są czasami wprost niesamowite, a wszystkie je można zobaczyć na polskiej stronie programu WhoseLine.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.