Facebook Google+ Twitter

Jak dobrze zaplanować swój urlop w zimie

Wybierając się na urlop warto zastanowić się nad wyjazdem i przejrzeć dokładnie oferty biur podróży. Wiele z nich ma bowiem oferty last minute i first moment, które pozwolą nam na wyjazd nawet za mniej niż połowę pierwotnej ceny.

Większość renomowanych biur oferuje możliwość skorzystania z ofert last minute i first moment. Pierwsza z nich skierowana jest głównie do niezdecydowanych klientów, planujących urlop w ostatniej chwili. Oferta last minute dotyczy przeważnie najbliższych terminów wyjazdów – im bliższy jest ten termin, tym bardziej spada cena. Warto jednak zaznaczyć, że nie możemy przesadzić z czekaniem – wówczas może bowiem zabraknąć miejsc lub nie będzie już możliwości zarezerwowania miejsca.

Druga z ofert – first moment lub inaczej first minute – skierowana jest do zdecydowanego klienta, który planuje swój urlop z dużym wyprzedzeniem. Rezerwując wcześnie swój wyjazd możemy uzyskać rabat w wysokości nawet 40 proc. Co więcej, mamy wtedy szeroki wybór miejsca wyjazdu i gwarancję miejsca w najlepszych hotelach.

Należy zaznaczyć również fakt, że wyjazdy do krajów egzotycznych są obecnie nawet o połowę tańsze niż kilka lat temu. Spowodowane jest to między innymi mocnym kursem złotówki względem dolara, jak również spadkiem cen biletów lotniczych. Ważny wpływ na niższe ceny mają również biura podróży, które w ostatnich latach nabrały doświadczenia i coraz lepiej radzą sobie na światowym rynku turystycznym. Więc jeśli Twoim marzeniem był wyjazd do Egiptu czy Tunezji, ale nie było Cię na to stać, to właśnie teraz w połączeniu z wyżej wymienionymi ofertami urlop nad Morzem Śródziemnym jest w Twoim zasięgu.

Wylegiwanie się na plaży czy nurkowanie?

Wczasy w Tunezji. / Fot. AkpaWybierając ofertę należy także pamiętać o dokładnym zapoznaniu się z planem wyjazdu i podjąć decyzję, czy chcemy po prostu w świętym spokoju poleniuchować przez tydzień, czy też spędzić urlop aktywnie. Większość renomowanych biur podróży zadowoli nawet najbardziej wybrednego klienta. Wśród proponowanych sposobów spędzania wolnego czasu znajdują się między innymi wycieczki objazdowe, rejsy, dostęp do sauny, a dla bardziej aktywnych kurs nurkowania, windsurfing i inne sporty wodne. Wieczorem po dniu pełnym wrażeń mamy możliwość wybrania się na dyskotekę.

Albo na narty w zimie. / Fot. AkpaJeśli decydujemy się na wyjazd na narty, warto zwrócić uwagę na stoki dostępne w danej ofercie. Dobrze byłoby również zorientować się, czy na miejscu jest wypożyczalnia sprzętu (często za dodatkową opłatą), jeśli nie mamy własnego, jak również ewentualne kursy jazdy na nartach i snowboardzie, jeśli zamierzamy dopiero nauczyć się jeździć.

Wybierając się na urlop z dziećmi, powinniśmy spojrzeć na ofertę także pod kątem atrakcji przeznaczonych dla nich. Często informacja o tym jest wyszczególniona przez biura podróży i ich pośredników.

Kolejny ważny punkt w ofercie to zakwaterowanie i wyżywienie. Warto zastanowić się, czy chcemy mieć 10 metrów na plażę i dostęp do dodatkowych luksusów (basen, sauna, siłownia) czy wystarczy nam zwykły hotel położony dalej. Jeśli jest to wyjazd na narty czy snowboard, powinniśmy także dowiedzieć się, w jakiej odległości od miejsca zakwaterowania znajdują się stoki oraz jakie będziemy mieć możliwości dotarcia do nich.

Ubezpiecz się

Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem przy wyborze oferty jest ubezpieczenie. Nie zawsze jest bowiem ono wliczone w cenę wyjazdu, a nieraz będziemy musieli za nie dodatkowo dopłacić. Dlatego, by uniknąć takich niespodzianek powinniśmy dokładnie przyjrzeć się, co zawarto na ten temat w ofercie, a jeśli nie mamy pewności, to zapytać o to w biurze podróży.

Sprawdź swoje biuro podróży

Co jakiś czas pojawiają się informacje na temat oszustw, gdzie fikcyjne biuro lub pośrednik naciąga niezorientowanych klientów na koszty, po czym znika bez śladu. By uniknąć takich sytuacji, warto wcześniej dowiedzieć się czegoś o wybranym przez nas biurze. Najprościej będzie skontaktować się z biurem Polskiej Izby Turystyki pod numerem (0-22) 826 55 36, do którego należy większość renomowanych biur podróży. Tam otrzymamy informacje na temat biura, podając jego nazwę.

Wybierając się za granicę warto zapoznać się także z instrukcjami zawartymi na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(+) za przydatny artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.