Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11419 miejsce

Jak dodać mapę do tekstu

Autorzy Wiadomości24.pl mogą wstawiać w teksty mapy Google. Ponieważ nie wszyscy to potrafią, proponujemy szybki kurs wstawiania mapek do materiałów.

Narzędzie Google Maps umożliwia dwa sposoby przygotowania map do wstawienia w naszym serwisie. Pierwszy sposób jest banalnie prosty i nie wymaga posiadania konta Google oraz logowania jako użytkownik na stronie Google.

1. Wchodzimy na stronę Google Maps.
2. Wpisujemy w wyszukiwarce Google Maps adres, który chcemy pokazać, np. Domaniewska 41.
3. Na mapce przy adresie, który wyszukaliśmy pojawi się znacznik wraz z chmurką i opisem adresu.
4. Ponad mapą, z prawej strony, znajduje się ikonka Link. Klikamy w nią, otworzą się dwa komunikaty; wybieramy opcję drugą, czyli: Wklej kod HTML do strony internetowej.
5. Kopiujemy cały kod.
6. Wchodzimy do edytora tekstu w serwisie Wiadomości24.pl, klikamy ikonkę mapa i wklejamy skopiowany kod do formularza. Mapa pojawi się w tekście w miejscu, w którym ustawimy znacznik [google maps].

Bez logowania do serwisu Google możemy także ustawić odległość między dwoma punktami na mapie. Wystarczy na stronie Google Maps wybrać w lewym menu opcję Pokaż trasę. Następnie określić dwa adresy i kliknąć guzik Pokaż trasę. Pozostałe punkty wykonujemy jak wyżej. / Fot. Lidia RaśA teraz sposób dla zaawansowanych, ale za to dający więcej możliwości edycji map.

1. Logujemy się w Google i przechodzimy do strony Google Maps.
2. Z lewej strony widnieje zakładka Moje mapy. Klikamy w nią, a następnie w zakładkę Utwórz nową mapę.
3. Pojawi się nowe pole. Wpisujemy tytuł mapy i krótki opis.

4. Na mapie, w jej górnym lewym rogu, pojawiły się ikonki (m.in. "łapka" i "szpilka"). Służą do przesuwania mapy, zaznaczania punktu bądź jakiegoś obszaru.

5. Wybieramy miejsce na mapie (miasto, ulicę itp.),  / Fot. Lidia Raś następnie wybieramy ikonkę i klikamy na mapie tam, gdzie chcemy zaznaczyć punkt.
6. Pojawia się pole tekstowe. W nim wpisujemy tytuł i opis miejsca. Możemy zastosować tekst zwykły albo opcję "Tekst wzbogacony" (o linki, pogrubienie, znaczniki itp.)
7. W ten sposób nanosimy wszystkie potrzebne punkty.

8. Teraz trzeba zapisać to, co zrobiliśmy. Ponad mapą, z prawej strony, znajdujemy ikonkę  / Fot. Lidia Raślinku. Klikamy w nią, otworzą się dwa komunikaty; my wybieramy opcję drugą, czyli Wklej kod HTML do strony internetowej.
9. Teraz wybieramy zakładkę Dostosuj wbudowaną mapę.
10. Pojawi się nowe okno. A w nim trzy punkty:

Rozmiar - niestandardowy: 425 x 350.
Podgląd - mamy podgląd mapy
Kod HTML - kopiujemy go z ramki

 / Fot. Lidia Raś / Fot. Lidia Raś

11. Teraz pozostaje nam ten kod wkleić do naszego tekstu w serwisie. Ustawiamy kursor w pożądanym miejscu, wybieramy ikonkę "mapa", wklejamy kod, zatwierdzamy i gotowe!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dziekuje za interesujaca propozycje wklejenia mapki ; ))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.