Facebook Google+ Twitter

Jak dopasować buty narciarskie?

Sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym amatorzy białego szaleństwa kompletują i dobierają sprzęt narciarski.

Buty narciarskie. public domain / Fot. DbenbennOprócz kasku narciarskiego, który zwiększa nasze bezpieczeństwo na stoku i minimalizuje ryzyko urazu, równie istotnym elementem są buty narciarskie. Nie warto na nich oszczędzać- lepiej kupić tańsze narty niż buty narciarskie.

Przy wyborze butów narciarskich, należy wziąć pod uwagę szereg czynników, np. wiek, płeć, poziom swoich umiejętności narciarskich. Warto również zarezerwować sobie sporo czasu (nawet dwie godziny) i zabrać ze sobą specjalne skarpety narciarskie. Istotne są także rozwiązania czysto praktyczne; buty narciarskie powinno się łatwo wkładać/zdejmować, dlatego warto zwrócić uwagę na modele wyposażone w specjalne przyciski.

Najnowocześniejsze buty narciarskie wyprodukowane są przy użyciu rozwiniętych technologii, gwarantują przenoszenie siły, którą działa narciarz poprzez buty narciarskie oraz wiązanie bezpośrednio na nartę. Buty narciarskie amortyzują i chronią przed zimnem stopy użytkownika. Zawdzięczamy to tzw. ,,skarpecie”, czyli wewnętrznym butom narciarskim.

Bardzo ważnym czynnikiem jest ścisłe dopasowanie butów narciarskich do stóp. Producenci butów narciarskich charakteryzują stopień twardości butów narciarskich. Niestety, nie istnieje spójna skala, do której stosowaliby się wszyscy producenci butów narciarskich. Generalnie, im wyższy stopień twardości, tym buty narciarskie są twardsze. Twarde buty narciarskie idealnie przytrzymują stopę i są idealne dla wprawnych i dynamicznie jeżdżących narciarzy. Twarde buty narciarskie nie są przystosowane do wielogodzinnej jazdy. Najczęściej zakładane są one np. na start w slalomie. Twarde buty narciarskie niestety nie są zbyt komfortowe w użytkowaniu z powodu ścisłego dopasowania do stopy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nieśmiało wtrącę, że dosyć ważnym (a niektórzy twierdzą, że najważniejszym) etapem dopasowywania jest jednak włożenie stopy do buta ;-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Buty to rzeczywiście ważna sprawa, nie tylko ze względu na wygodę ale też ułatwienia w jeździe.
Dla dobrego narciarza rady są niepotrzebne. Sam wie co i jak. Są przecież nawet te wkładki wewnętrzne z plastycznego tworzywa podgrzewanego i dopasowanego na ciepło na stopę.
Natomiast dla narciarzy "od przypadku do przypadku" but musi być przede wszystkim łatwy i wygodny i nie męczący. Buty narciarskie to "kajdany" dlatego chodzenie w nich szkodzi tak samym butom jak i stopom narciarza. Do chodzenia i jeżdzenia na nartach są specjalne buty narciarskie. dlatego dy mamy w projekcie maszerowanie po ulicy, to lepiej mieć mały plecak z butami normalnymi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.