Facebook Google+ Twitter

Jak doprowadziłem do zatrzymania pijanego kierowcy

Wracałem dziś, około godz. 13 z miejsca, gdzie była pobierana krew od honorowych dawców. Jechałem ul. Kościuszki w kierunku ronda, gdy zauważyłem dziwnie jadący samochód marki Opel.

Policjanci wypytują pijanego kierowcę o dane personalne. / Fot. Piotr Andrzejak
Będąc na jego wysokości spostrzegłem, że kierowca jest najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu. Nie zastanawiając się, postanowiłem o tym powiadomić oficera dyżurnego sieradzkiej policji. Musiałem zmienić swoje wcześniejsze plany - postanowiłem jechać za tym samochodem.

Opel wjechał na rondo, kierował się na ul. Polskiej Organizacji Wojskowej i dalej na ul. Łokietka. Na skrzyżowaniu z ul. Sarańską samochód przejechał na czerwonym świetle. W tym momencie byłem już pewien, że jego kierowca jest pod wpływem alkoholu.

Wynik z alkomatu. Wynika, że u kierowcy zawartość alkoholu wzrasta. / Fot. Piotr AndrzejakPojechałem za tym samochodem dalej. Kierowca jechał w stronę osiedla, obawiałem się tylko, by nikogo nie potrącił. Rzecz się działa praktycznie w samo południe, gdy ludzie wychodzili na spacer. Cały czas byłem w kontakcie telefonicznym z oficerem policji. Kierowca skręcił w osiedle i kierował się w okolice Alei Grunwaldzkiej.

Tam samochód zatrzymał się, ale kierowca nie wysiadł. W tym samym momencie podjechał patrol policji. Na miejscu, po wstępnym przebadaniu kierowcy, okazało się, że ma prawie trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających tożsamość i uprawniających do jazdy.

Kierowca to 60-letni mieszkaniec Sieradza. Srebrny opel mężczyzny został zabezpieczony na parkingu strzeżonym, ponieważ kierowca nie posiadał przy sobie polisy OC. O jego losie zadecyduje niezwłocznie sieradzki sąd, tylko w pierwszej kolejności delikwent musi wytrzeźwieć.

O finale tego zdarzenia poinformuję czytelników Wiadomosci24.pl. Jak się dowiedziały Wiadomości24.pl z Sądu Rejonowego w Sieradzu (wydział sądu grodzkiego) jest już ustalony pierwszy termin rozprawy pijanego sieradzanina. Zbigniew W. stanie przed obliczem temidy 2 grudnia 2008 roku o godz.13.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

Kolejny mój wpis będzie tu w dniu 2 grudnia po rozprawie Zbigniewa W

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Brawo Piotrek :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Serdeczne dzięki za wasze uznanie i plusy jakie mi dajecie za ten materiał, może wyjaśnię dlaczego tak postępuje nie wszyscy mnie znają dokładnie: Jestem ratownikiem medycznym i w swoim życiu widziałem za dużo ludzkich tragedii spowodowanych przez pianych bandytów za kierownicą. I postawiłem sobie za swój cel do kiedy będę miał tylko siłę, tępić i zwalczać bandytów za kierownica. I wiem że są tacy którzy mnie za to co robię nie lubią, ale odpowiem tym osobą tak " Nie jestem zupą pomidorową aby mnie lubić "

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bezwzględny duży plus!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja się dziś dowiedziałem od prowadzących dochodzenie w tej sprawie, 60 letni kierowca opla czeka na rozprawę przed sieradzkim sądem w normalnym trybie. Jeżeli będzie ustalony termin rozprawy poinformuje o tym czytelników link

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co nowego w temacie ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tu proszę sobie poczytać o pijanym kierowcy , który miał tylko 1 promil alkoholu / a nie jak 3 promile ! jak ten z art. Piotra / - zabił 4 osoby a 8 zostało rannych - sam przeżył ale czy zacznie po tym myśleć inaczej?

http://www.roadlook.pl/aktualnosci/tragiczny-wypadek-zginely-cztery-osoby-osiem-jest-rannych.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ralf, Piotr miał pozwolenie Policji aby jechać za tym samochodem bez względu na to czy było czerwone światło czy też nie ... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W USA w niewielkich miejscowościach Amerykanie jeżdżą po pijaku i bez prawa jazdy. Prawo jest nagminnie łamane. American dream to niestety tylko puste słowa. Też zacznę ścigać kierowców:)
Dobra postawa, dziennikarze ścigają przestępców. Ludzie nie stosują się do prostej zasady: piłeś, nie siadaj za kierownicą!

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ oczywiście,ja na Twoim miejscu najpierw bym mu wytrzaskała po gębie za to że wsiadł tak nawalony za kierownice,a później zadzwoniła bym na policje. Co za niedorozwój,stary dziad..Moim zdaniem to jest przestępca,i nie tylko,nie chce używać wulgarnych słów,bo bym Wam napisała kim ten stary dziad jest.. Stary a głupi jak trzy kilo gwoździ,ciekawe czy ma wnuczki,i cóż by zrobił gdyby pijany kierowca potrącił jego wnuczka(e)? o to jest pytanie.Bez mózg i tyle.pozdrawiam Piotrek i więcej takich zatrzymań życzę.:):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.