Facebook Google+ Twitter

Jak doradzać rządom w erze chaosu?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-04-24 16:17

Wojna hybrydowa, informacyjna, skomplikowane relacje gospodarcze i polityczne, terroryzm – to wyzwania współczesnego świata, a doradzanie rządom prawdopodobnie jeszcze nigdy nie było tak trudne. Jak to robić skutecznie?

Wojna hybrydowa, informacyjna, skomplikowane relacje gospodarcze i polityczne, terroryzm – to wyzwania współczesnego świata, a doradzanie rządom prawdopodobnie jeszcze nigdy nie było tak trudne. Jak to robić skutecznie? Na to pytanie odpowie dr Małgorzata Bonikowska, Prezes Fundacji Centrum Stosunków Międzynarodowych. Spotkanie odbędzie się w Akademii Finansów i Biznesu Vistula 28 kwietnia 2015 r. w godz. 16.00-17.00 w auli 7. Wstęp wolny.


Amerykański ekonomista, Jeffrey Sachs doradzał w Polsce w czasie gospodarczej „terapii szokowej”. Nasz rodak Zbigniew Brzeziński doradzał prezydentowi Jimmy’emu Carterowi. Z kolei byli premierzy bądź prezydenci, jak Tony Blair i Aleksander Kwaśniewski, doradzają dzisiaj wielkim firmom międzynarodowym.
Doradzanie rządom to konieczność. Bardzo często nie mogą one być skuteczne, jeśli działają w pojedynkę. Dzięki coraz większej współzależności świata sektor biznesu i organizacji pozarządowych może mieć mocny wpływ na działania międzynarodowe. Doradztwo staje się jedną z kluczowych kompetencji. Dr Bonikowska opowie, jakie kwalifikacje powinien posiadać doradca i jak absolwenci stosunków międzynarodowych mogą się odnaleźć w tej roli.

- Chcemy pokazać studentom stosunków międzynarodowych, że ich wiedza może być szeroko wykorzystywana nie tylko w dyplomacji, ale również w biznesie i w organizacjach pozarządowych. Dzisiaj każda większa firma międzynarodowa posiada w swojej strukturze dział zajmujący się polityką w danym regionie. Umiejętność przeprowadzenia inteligentnej analizy politycznej i lobbingu na rzecz danych rozwiązań może otworzyć absolwentowi stosunków międzynarodowych drzwi do błyskotliwej kariery – podkreśla dr Bartłomiej Nowak, kierownik Katedry Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Dr Małgorzata Bonikowska jest prezesem Fundacji Centrum Stosunków Międzynarodowych, doradcą rządowym, współwydawcą „Magazynu Thinktank”. Kierowała Centrum Informacji Europejskiej w Urzędzie Komitetu Informacji Europejskiej. Przygotowała i realizowała rządowy Program Informowania Społeczeństwa o integracji Polski z UE. Tworzyła sieć Regionalnych Centrów Informacji Europejskiej. W latach 2001-2008 była ekspertem Komisji Europejskiej i szefem Programu Informacji i Komunikacji KE w Polsce a potem w Bułgarii.
Spotkanie zostanie poprowadzone w języku angielskim.
(Katarzyna Chmielewska )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.