Facebook Google+ Twitter

Jak dostać pracę w logistyce?

Pomarańczowa Akademia Uni-logistics szkoli przyszłych specjalistów branży logistycznej. Jej uczestnikami zostało 20 studentów Uniwersytetu Gdańskiego.

Pod okiem specjalistów uczą się, jak w niedalekiej przyszłości zdobyć atrakcyjną pracę i być konkurencyjnym na rynku absolwentów. Zajęcia odbywają się w Sopocie. Partnerem projektu jest firma Start People.

Czytaj też: Jak pomysłowo szukać pracy?

Pomarańczowa Akademia Uni-logistics jest programem długoterminowym. Pierwsza edycja zakończy się w maju 2011 r., druga zaś ruszy od października 2011. Partnerami programu są Start People oraz Katedra Polityki Transportowej Uniwersytetu Gdańskiego.

Projekt skierowany jest przede wszystkim do studentów, ale mogą z niego skorzystać także pracownicy firm logistycznych. Uczestnicy Pomarańczowej Akademii zgłębiają zagadnienia związane z nowoczesną logistyką, zdobywają know-how, uczą się pracy zespołowej. Obecnie uczestniczą w warsztatach prowadzonych przez specjalistów rynku pracy. Pozwolą one na przygotowanie się do rozmów rekrutacyjnych oraz do autoprezentacji.

W marcu uczestników warsztatów czeka warsztat z „Assesment Centre". Jest to metoda stosowana w procesie rekrutacji przy doborze kandydatów na stanowiska kierownicze. Pozwala ona na dokonanie oceny potencjału pracowników i na wybranie takiego stanowiska, które dla danego kandydata będzie najlepsze. Podczas kolejnych zajęć uczestnicy skupią się na grach negocjacyjnych.

Pomarańczowa Akademia jest odpowiedzią na braki w wykształceniu i umiejętnościach młodych osób wchodzących po raz pierwszy na rynek pracy. Pozwolić ma także na integrację studentów i środowisk związanych z logistyką oraz na budowanie świadomości społecznej odpowiedzialności w biznesie.

Więcej informacji o projekcie można odnaleźć na stronie www.unilogistics.pl.

Roman Cieciuch
Zielona Linia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.