Facebook Google+ Twitter

Jak dwie krople wody - zlot polskich bliźniaków w Szczecinie

Po raz kolejny zorganizowane zostało spotkanie polskich bliźniaków. W Szczecinie spotkało się ok. 150 par. Polski zlot nie dorównuje jeszcze co prawda amerykańskiemu, ale jest z roku na rok coraz bardziej popularny.

Mimo, że liczba bliźniaków wzrasta, w dalszym ciągu wywołują zainteresowanie na ulicy. / Fot. Marek CiesielczykW ten weekend w Szczecinie spotkało się około 150 par bliźniaków. Polskie zloty organizowane są na wzór amerykańskich. W USA na festiwalu bliźniaków spotyka się co roku kilka tysięcy par.

Polska - co przyzna chyba każdy - jest dość wyjątkowym krajem. W najnowszej historii po raz pierwszy zdarzył się taki przypadek, iż w tym samym czasie prezydentem i premierem państwa są bliźniacy. Obok Jarosława i Lecha Kaczyńskich najbardziej znanymi polskimi bliźniakami są na pewno aktorzy bracia Mroczek oraz muzycy - bracia Golcowie. Często przypomina się teraz, iż bliźniacy Kaczyńscy rozpoczęli swoją karierę jako aktorzy w filmie "O dwóch takich, co ukradli księżyc".

Na zlocie bliźniaków w Szczecinie psychologowie, socjologowie i lekarze zastanawiają się nad fenomenem bliźniaków. Czy to prawda, że gdy cierpi jeden, drugi odczuwa to, mimo, iż oddalony jest o setki kilometrów. Czy kolejność przyjścia na świat wskazuje na to, który z bliźniaków jest bardziej przebojowy (Jarosław Kaczyński wyprzedził braka i tak już pozostało). Dlaczego właśnie teraz zwiększyła się liczba bliźniaków w Polsce? Być może polscy bliźniacy wezmą udział w światowym zlocie bliźniaków. Choć jest ich coraz więcej, w dalszym ciągu zwracają uwagę na ulicy, jako coś nietypowego i sympatycznego.

patrz także:
Bliźniaki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe czy braciszkowie Kaczyńscy wezmą udział w zlocie ,albo przynajmniej obejmą honorowy patronat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.