Facebook Google+ Twitter

Jak działa metro? Co zrobić, gdy w autobusie jest bomba?

Każdy, kto w ten weekend będzie w Warszawie, sprawdzi to osobiście. Wystarczy wziąć udział w warszawskich Dniach Transportu Publicznego, odbywających się 20 i 21 września.

Zabytkowy tramwaj. / Fot. Magda GrabowskaW sobotę każdy może zaśpiewać "Autobusy i tramwaje" niczym Muniek Staszczyk. Bowiem właśnie pod znakiem autobusów i tramwajów ma upłynąć warszawiakom sobota. Tego dnia miasto przygotowało wiele atrakcji dla wielbicieli komunikacji miejskiej, żądnych wiedzy dzieci lub po prostu wszystkich, którzy chcieliby ciekawie spędzić wolne dni. 20 września przewidziano między innymi takie atrakcje jak przejażdżki drezyną motorową wokół zajezdni, zwiedzanie zajezdni czy prezentacja taboru historycznego, w tym omnibusów konnych. Ciekawscy zobaczą jak wyglądają podbijarka torowa, szlifierka, wagon-laboratorium. Dowiedzą się także jak w tramwajach działa czarna skrzynka oraz napęd drzwiowy.

Tego samego dnia zaprezentują się nowoczesne i zabytkowe autobusy. Zwiedzający zobaczą wystawę o historii tych praktycznych pojazdów, będą mogli także Solarisem pokonać trasę, jaką codziennie przemierza kierowca z parkingu przez stację paliw, myjnię, aż do zajezdni. Planowany jest także pokaz zmiany koła w autobusie oraz akcja holowania. Jeśli historia i technika zdążą zmęczyć, oferowane są konkursy i zabawy dla całych rodzin. Dla wielbicieli nowoczesnej komunikacji miejskiej przygotowano prawdziwą gratkę. Około trzysta osób zwiedzi warszawskie metro. Szczegóły zwiedzania są dostępne pod wskazanym adresem.

Niedziela przeznaczona jest na transport kolejowy. Od godz. 10 do 16 można bezpłatnie zwiedzić z przewodnikiem Muzeum Kolejnictwa. W muzeum na zwiedzających czekają miniatury pojazdów szynowych z różnych epok, stroje kolejarzy, zabytkowe bilety i maszyny, ale także prawdziwe lokomotywy. Amatorów kolejnictwa przewiezie pociąg parowy. Zagra także orkiestra. Podobnie jak w przypadku autobusów, zaprezentowane zostaną zarówno super nowoczesne pociągi, ale także tabor zabytkowy. Jako zabytek można zobaczyć odrestaurowaną salonkę Bolesława Bieruta. Zaprezentują się również służby kolejowe. Zaplanowano pokazy technik interwencyjnych Straży Ochrony Kolei, tresury psów służbowych oraz spawania światłowodów.

Na imprezę warto wybrać się z dziećmi. Przez cały weekend czeka na nie wiele konkursów a także darmowa wata cukrowa. Nie zabraknie także malowania twarzy. Dzieci będą mogły zwiedzić pociągi, zobaczą również, jak wygląda praca kasjerki i samodzielnie zapowiedzą pociąg.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.