Facebook Google+ Twitter

Jak, gdzie i za ile latają Polacy?

Najczęściej podróżujący statystyczny Kowalski ma od 26 do 39 lat, za granicę wyjeżdża trzy razy w roku, za kierunek swojej wyprawy obiera z reguły Londyn, Düsseldorf, Oslo oraz Rzym, a celem jego wycieczki jest wypoczynek.

 / Fot. Anna WiącekPolacy latają coraz częściej i chętniej. Lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie w ubiegłym kwartale obsłużyło ok. 2 milionów pasażerów, natomiast z usług drugiego co do wielkości portu im. Jana Pawła II w Krakowie skorzystało pół miliona Polaków. Urząd Lotnictwa Cywilnego prognozuje, że liczba pasażerów do końca bieżącego roku wyniesie o 1 mln więcej niż w roku ubiegłym.

Dokąd i w jakim celu podróżują Polacy

Z kolei analiza Tripsta.pl opublikowana w serwisie Lotnicza Polska wykazuje, że Polacy najchętniej latają, by wypocząć. Aż 70 proc. badanych udaje się w tym celu w podróż samolotem. Odwiedzają najczęściej kraje Unii Europejskiej, takie jak: Hiszpania, Włochy, Holandia, Francja, Niemcy oraz Wielka Brytania. Poza Starym Kontynentem popularnością cieszy się Egipt, zwłaszcza takie miejscowości jak: Hurghada, Antalya, Szarm el-Szejk, Monastyr oraz Heraklion. Coraz mniej polskich turystów wybiera się za to do Tunezji i Maroka
wynika z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Poza turystyką, 42 proc. rodaków lata, by odwiedzić znajomych i krewnych. Za pracą wyjeżdża 25 proc. ankietowanych, natomiast by poszerzać swoją wiedzę poza granicami kraju zaledwie 2 proc. Kto by pomyślał, że Polska stała się krajem tak konsumpcyjnym. Przyjemność i zabawę mieszkańcy nadwiślańskiego kraju przedkładają nad pracę i naukę. Być może nareszcie nasz naród nauczył się spędzać czas wolny?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oświecony
  • Oświecony
  • 22.07.2011 19:17

Extra zdjęcie z aglomeracji miejskiej z maszyną nad budynkami. To oryginał czy zręczny grafik.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.