Facebook Google+ Twitter

Jak Geremek protestuje, to dlaczego nie mogę i ja?

Skoro profesor historii i zarazem eurodeputowany protestuje przeciw - jego zdaniem - absurdalnemu prawu w ten sposób, że go po prostu nie respektuje, postanowiłem zrobić to samo......

Renesans surrealizmu w Polsce - obraz Salvadora Dali - "Sen przywołany lotem pszczoły wokól owocu granatu, na sekundę przed przebudzeniem się" 1944, Kolekcja Thyssen_Boremisza, Madryt / Fot. reprodukcja - zdjęcie Marek CiesielczykGrupa polskich nauczycieli akademickich zaprotestowała przeciw znowelizowanej ustawie lustracyjnej, która zmusza ich do podpisania kawałka papieru, że nie współpracowali z komunistycznymi służbami specjalnymi. Przeciwnicy ustawy zwrócili się do Trybunału Konstytucyjnego, aby zbadał czy nie jest ona przypadkiem sprzeczna z Konstytucją RP i do czasu decyzji tegoż Trybunału postanowili nie respektować obowiązującego - a ich zdaniem złego - prawa. Prof. Bronisław Geremek uznał, że skoro już kilka razy zapewniał pisemnie, że nie był TW, to nie będzie jeszcze raz składał tego typu oświadczenia, bo to go poniża......etc.

Pomyślałem więc, że skoro najmądrzejsi ludzie w Polsce (w końcu profesorowie polskich uczelni) przyjęli taką oto logikę: 1. prawo jest naszym zdaniem złe, 2. zaskarżymy je do Trybunału Konstytucyjnego i poczekamy, co on powie, 3. do tego czasu nie będziemy respektować tego złego prawa, to dlaczego i ja nie mogę w podobny sposób zaprotestować.

Przeszedłem jedną z ulic Tarnowa na czerwonym świetle na oczach policjanta. Gdy zostałem zatrzymany przez niego zatrzymany i gdy chciał mi wypisać mandat, pokazałem mu kopię mojego listu do Trybunału Konstytucyjnego (wraz z dowodem nadania pisma poleconego), w którym domagam się, by sprawdził on czy przepisy ruchu drogowego, zakazujące pieszym przechodzenia ulic na czerwonym świetle są zgodne z Konstytucją. Skoro polscy profesorowie nie przestrzegają prawa, zasłaniając się wnioskiem do Trybunału - powiedziałem do policjanta - mogę to zrobić i ja. Policjant zaniemówił i nie wypisał mi mandatu.

Następnie musiałem iść do mego Urzędu Skarbowego, który zażądał dopłacenia 35 złotych i 45 groszy należnych IV RP podatków. Powiedziałem naczelnikowi urzędu, że nie zapłacę. Gdy się bardzo zdziwił, bo w końcu suma nie była zbyt wysoka, pokazałem mu mój drugi list polecony do Trybunału Konstytucyjnego, w którym zażądałem od niego sprawdzenia, czy pobieranie podatków w takiej jak obecnie wysokości jest zgodne z Konstytucją? Naczelnik poradził mi, abym jednak te 35,45 zł zapłacił, bo mogę mieć problemy nie tylko z wymiarem sprawiedliwości, ale lekarzami psychiatrami. Powiedziałem jednak, że jak Geremek - w końcu profesor - może nie przestrzegać prawa, które uważa za poniżające obywatela, to ja też, bo uważam, że płacenie tak wysokich podatków mnie jako obywatela IV RP poniża.

Mam teraz zamiar użyć w tym tekście kilku niecenzuralnych słów pod adresem kilku znanych polityków i oczekuję od wiadomości24.pl, że wydrukują mój artykuł bez cenzury, gdyż piszę równocześnie wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, by sprawdził, czy obowiązujące przepisy, uznające za wykroczenie, a w niektórych wypadkach nawet za przestępstwo kierowanie brzydkich słów pod adresem tzw. funkcjonariuszy publicznych, jest zgodne z Konstytucją. Jestem pewien, że mogę kląć publicznie na polityków do czasu, gdy Trybunał rozstrzygnie w/w kwestię.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (50):

Sortuj komentarze:

Ale jak odróżnić spam od niespamu? Może puszczać wypowiedzi przez program opracowany przez wczoarajszego pomysłodawcę pt.przycisk "ignorowanie"?
A może inny autor, jednak proponuję wykluczyć osoby anonimowe jako niezbyt wiarygodne, choćby najszlachetniejsze (w ich mniemaniu, bo kto poza nimi mialby mniemać?).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety coraz więcej spamu pojawia się na Wiadomosciach24 :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

do Grześka
.....ale jak Geremek łamie prawo, to dobrze, bo to jest "nieposłuszeństwo obywatelskie" ?
....a ja nie byłbym przeciw "Czterem pancernym", gdyby w szkole uczono prawdziwej historii.....każdy młody widz byłby w stanie sam wyłapać w tym filmie komunistyczną propagandę, która tam się czasami błąka

a ztym "mam pana w d...e", to trochę przesadziłeś.....dlaczego w tym wieku tak nerwowo reagujesz, wyluzuj, bo przed ukończeniem studiów umrzesz na zawał

PS
a tak przy okazji, co będziesz studiował?
mc

Komentarz został ukrytyrozwiń

*Czy uważasz, że bita przez męża kobieta nie powinna powiadomić policji?* - i co ja mam odpowiedzieć na tak zadane pytanie? Że nie powinna iść? Ty napisałeś o bałaganie kolegi.
A co byśzrobił dzisiaj, gdybyśsię dowiedział, że za narzeczeństwa Twoja babcia oberwałaod przyszłego dziadka? Powinnazerwać lub iść na policję/milicję? To może by Ciebie nie było...
Dałem pod rozwagę porównanie z krwiodawstwem, a Tymnie pytasz - czy pani ma donieść na męża?
Mój przykład był kiepski, a Twój b. interesujący?

OK - rodzice widzą, że jeden z synów jest chuliganem i panuje anarchia i bezprawie w rodzinie. Brat okrada brata, bo jest silniejszy i gorzej wychowany. Po latach chuligan zapada na chorobę czy inną niemoc. Rodzice z drugim synem przejmują władzę i panują nad sytuacją. Ale wprowadzają humanitarne porządki - bratu wypłacają kieszonkowe wywalczone dawniej czyli 500 zł, a poszkodowany brat (bity i szykanowany) dostaje 100 zł, bo więcej w rodzinnej kasie nie ma.
Oczywiście, skoro jest kulturalny i dobrze wychowany nie chce odebrania niesłusznego kieszonkowego swemu bratu, bo zresztą ten brat grozi,że pójdzie na policję a ona z pewnością zrobi porządek. Za jego panownia milicja oczywiście by zrobiła porządek,ale ze słabszym bratem. Oczywiście 20 lat wcześniej brat-chuligannawetnieznał terminu "demokracja"(chyba że"ludowa"). A zacheurop. postępowcy są oburzeni - co to uwas za bezprawie panuje? Nie wolno zabierać prawnie ustalonych emerytur!

Komentarz został ukrytyrozwiń

panie Marku z tego co mi wiadomo, to profesor Geremek wystąpił z PZPR w 68 na znak protestu przeciw inwazji na Czechosłowacji.
Najbardziej zastanawia mnie pewna nowomowa, która nasz rząd skuteczniei za pewne z premedytacją wprowadził w Polsce. Pierwsza rzecz, jeśli ktoś ma inne zdanie niż jedynie słuszne, pisowskie jest: komuchem, stoi po tej stronie co ZOMO, jest z układu, do tego jego wiedza zostaje ośmieszana bądź sprowadzona do "a Twoje rozróznienie na metody i ideologię komunistyczną są jeszcze jednym dowodem na to, że w szkole to Was uczą wszystkiego, ale nie histowii najnowszej..." Panie dr rozmawiajmy poważnie i merytorycznie, bez ośmieszania współrozmówców, chyba, że chcemy kopiować naszych polityków. Ale to beze mnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mirnal:

To dam trochę dłuższą. Uznajmy, że dom to odpowiednik państwa. Rodzina - jego mieszkańcy. Rodzice to władze, a dzieci to obywatele. Tylko, że takie porównanie musi działać w każdym aspekcie. Władze mają stać na straży praw, a rodzice mają dbać o dzieci. To jednak drobna różnica, bo władze też mają dbać o obywateli, a rodzice wyznaczają dzieciom granice. Jest jednak pewna diametralna różnica - dom jest otoczony ścianami i jeśli coś w nim powiem, to faktycznie nikt z zewnątrz się o tym nie dowie. Polska jednak nie ma muru na granicy, nie jesteśmy odcięci od świata i i tak wszyscy wiedzą co się u nas dzieje. Państwo faktycznie można porównać do domu, ale do domu, w którym kręcone jest reality-show.
I nawet jeśliby uznać, że twoje porówanie jest trafne. Czy uważasz, że bita przez męża kobieta nie powinna powiadomić policji? Jeżeli tak (co jest całkiem możliwe po twoich wypowiedziach o gwałtach i pedofilii), to faktycznie nie mamy o czym rozmawiać.

@dr Ciesielczyk:

Miłość do postkomuny? Bardzo płytko pan rozumuje. Ja brzydzę się komunistycznymi metodami, dlatego jestem przeciw lustracji i dekomunizacji. Jestem przeciw "Czterem pancernym" w TVP, za osądzeniem Jaruzelskiego za stan wojenny, popieram też obniżenie esbekom emerytur. Ale dopóki będzie to zgodne z prawem! Bo popierając działania wbrew prawu, niczym się pan od nich nie różni. PZPR prześladowało opozycję, teraz opozycja chce prześladować PZPR. Ja nie widzę różnicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

do Grześka (przez duże G), racjonalistą to Ty może jesteś , aż za dużym (trzymasz się rękami i nogami "głównego nurtu" jakby powiedziano w USA), relatywistą tym bardziej (stąd zapewne ta miłość do postkomuny), ale radykałem - to w ogóle nie jesteś, jako że zbyt "poprawny" politycznie jesteś....a Twoje rozróznienie na metody i ideologię komunistyczną są jeszcze jednym dowodem na to, że w szkole to Was uczą wszystkiego, ale nie histowii najnowszej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetna krótka odpowiedź! Na maturze byłaby rewelacyjna. Jak p.Ciesielczyk daje porównania albo ja - złe, niedobre, przerysowane porównania. G2k - specjalista od ocen porównań...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Absurdalne porównanie. Nie ma alegorii dom - państwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może połączyć Norwida z kalaniem gniazda i z hipnozą? Każdego unijnego i polskiego polityka poddać hipnozie i na wykrywaczu kłamstw. Jeśli wygada się, ze homos. to dewiacja - wylot ze stanowiska. Kto za? To samo napisałem w wątku Jadwigi.
Jak szczerość to szczerość. Jeśli posłowie są Dulskimi a Grzesiu jest takiszczery, to Grzesia wyślijmy do Brukseli. Pod warunkiem przejścia przez ów test.
Jeśli nie zrobimy im testu, to znaczy, że aprobujemy sytuację, że co innego myślimy, a co innego mówimy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.