Facebook Google+ Twitter

Jak głosować w Warszawie bez meldunku?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-10-29 12:19

„Tutaj mieszkam, tutaj wybieram” to akcja skierowana do młodych ludzi, którzy bez meldunku mieszkają w stolicy a chcieliby właśnie tu oddać swój głos w najbliższych wyborach samorządowych.

Organizatorzy inicjatywy zwrócili uwagę, na ogromną liczbę młodych ludzi, którzy mieszkają w Warszawie a nie są tu zameldowani. Chodzi głównie o studentów i świeżo upieczonych absolwentów wyższych uczelni, którzy z Warszawą wiążą swój los, jednak nie stać ich na zakup własnego mieszkania. Meldunek w wynajętym lokalu to rzadkość.

Na stronie projektu znajduje się licznik, który pokazuje zainteresowanym ile czasu pozostało do kolejnych etapów akcji - kliknij tutaj. Akcję rozpocznie impreza w klubie Savoy Hotel. Już za 5 dni wszyscy bez meldunku będą mogli tam przyjść i dowiedzieć się jak dopisać się do warszawskiego rejestru wyborców. Młodzi ludzie będą mogli też wypić „obywatelskie napitki” takie jak „prawdziwi obywatele” czy „mocny głos”. 4 listopada w klubie przy
Nowym Świecie zagrają DJ Funky4 i SexyPhotograf. Każdy kto stawi się na imprezie dostanie instrukcję głosowania w stolicy.

Kolejny etap to złożenie wniosku o dopisanie się do rejestru wyborców. Czas na rejestrację wniosku upływa 18 listopada, warto się jednak pospieszyć, ponieważ wnioski muszą zostać zweryfikowane. Finał akcji to oczywiście wybory samorządowe, czyli 21 listopada.

Według danych Urzędu Miasta przed ostatnimi wyborami prezydenckimi do rejestrów wyborczych w Warszawie dopisało się ponad 22 tysiące osób. Jak będzie tym razem? Okaże się w listopadzie, kiedy do stołecznych urzędów wpłyną ostatnie wnioski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.