Facebook Google+ Twitter

Jak Hollywood zachęca i zniechęca do ślubu

Od początku istnienia kinematografii przewija się w niej tematyka ślubów, miłości i związków damsko-męskich. Reżyserzy i scenarzyści swoją pracą świadomie bądź nieświadomie wpływają na obraz rzeczywistych oświadczyn i ślubów.

Dziewczyna moich koszmarów… czyli NIE pochopnym decyzjom
Niektórzy, podobnie jak Eddie, nie mają szczęścia w miłości, wciąż bez powodzenia szukają wybranki serca, aż pewnego dnia poznają kobietę, która wydaje wymarzoną drugą połówką.

Oświadczyny, ślub, a potem miesiąc miodowy, w trakcie którego na jaw wychodzą różnice charakterów oraz prawdziwa natura żony. Ta ostatnia okazuje się zaborczą i pełną wad „babą". I tak w czasie podróży poślubnej nasz bohater zakochuje się w innej. Musi tylko wyjaśnić żonie, że odnalazł swój ideał. Wniosek? Zanim więc będziesz chciał się ustatkować, poważnie się zastanów.

Narzeczony mimo woli… czyli do czego zdolne są kobiety, na pewno nie w imię miłości
Margaret szantażem postanawia skłonić swojego asystenta do ślubu. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że parę łączy tylko praca, a nie prawdziwe uczucie. Margaret naciska na ślub, ponieważ grozi jej deportacja z USA do rodzimej Kanady.
Kobieta musi szybko otrzymać amerykańskie obywatelstwo, lecz niestety jej wyrachowany plan może się nie udać, gdy - jak to bywa w amerykańskich happy endach, a niekoniecznie w życiu -
rodzi się prawdziwa miłość.

Cztery wesela i pogrzeb…
Jedna z najpopularniejszych angielskich komedii ostatnich lat. Bardzo prawdziwa opowieść o mężczyźnie, któremu nie udaje się zbyt długo przetrwać w stałym związku. Pewnego dnia na weselu przyjaciela spotyka piękną Amerykankę, z którą spędza upojną noc. Następnego dnia odrzuca jej niespodziewana propozycję małżeństwa; nic dziwnego - kto chciałby brać ślub po jednej wspólnie spędzonej nocy?
Z czasem jednak bohater zaczyna dochodzić do wniosku, że się zakochał. Kiedy już
nadarza się mu okazja do wyrażenia uczuć, mężczyzna dowiaduje się, że jego ukochana ma niebawem wyjść za mąż… Zwlekanie nie zawsze więc popłaca, a w filmie, jak w życiu, finał może zaskoczyć.

A potem dziewięć miesięcy
Samuel to facet cierpiący na syndrom panicznego lęku przed obowiązkami i zobowiązaniami. Kocha swoją dziewczynę, ale przeraża go myśl, że mogłaby zajść w ciążę, a tym samym wziąć go w ten sposób w niewolę.
Rebecca zachodzi w ciążę. Mężczyzna czuje się oszukany. Rozpoczyna się 9 miesięcy wyrzeczeń, starań i przygotowań. Czy nawet kobiecie, którą się kocha, nie można ufać?

Moje wielki greckie wesele… warto przeciwstawiać się zasadom
Kanada, współcześnie. Pochodząca z Grecji młoda kobieta zakochuje się w "obcokrajowcu", czym bardzo się naraża swojej rodzinie.
Jej rodzice życzyli sobie, aby żyła według zasad ustanowionych przez tradycję. Jednak czasem warto jest te zasady złamać. W końcu czego nie robi się dla miłości?

Testosteron… zgubne skutki kobiecych kłamstw
Kornel jest naukowcem, który stał się sławny dzięki telewizji. Jego ślub ze znaną piosenkarką Alicją zapowiadany jest na wielką atrakcję towarzyską Warszawy.
W sali restauracyjnej, gdzie ma się odbyć wesele, trwają właśnie ostatnie przygotowania. Jednak tuż przed przybyciem młodej pary pobity Sebastian zostaje wciągnięty do sali przez trzech ubranych na czarno mężczyzn. Mężczyźni barykadują salę.
Wkrótce okazuje się, że głównym inicjatorem akcji porwania jest ojciec pana młodego.
Co było powodem jego uprowadzenia?

Oto co po części wydarzyło się nieco wcześniej w kościele: ku zdumieniu wszystkich panna młoda powiedziała "nie!", wyznała, że kocha innego, wskazała właśnie na uprowadzonego później mężczyznę, podeszła i zaczęła go namiętnie całować. Chłopak zaklina się, że widział ją
pierwszy raz w życiu, ale nikt mu nie wierzy.
Ojciec pana młodego za wszelką cenę postanawia odkryć, kto i dlaczego zadrwił z jego syna w dniu ślubu. Prawda okaże się zdumiewająca... To kobieta!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.