Facebook Google+ Twitter

Jak i czym najlepiej dojechać na tegoroczny Air Show 2009

Biuro Organizacyjne Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2009 w Radomiu, poinformowało o dojazdach na tegoroczną imprezę.

 / Fot. PAP Salwador Sas"Fani pokazów, którzy wybiorą się w podróż samochodem powinni przewidzieć możliwość wystąpienia niewielkich utrudnień w ruchu w okolicach Radomia i wyjechać z domu odpowiednio wcześniej. W całym Radomiu, w pobliżu tras wyjazdowych, zorganizowane zostaną parkingi, na których należy pozostawić pojazd" - informuje w komunikacie rzecznik prasowy DSP mjr Marcin Rogus i dodaje: "Między parkingami a lotniskiem będą kursowały specjalne autobusy, nie trzeba więc martwić się o znajomość miasta i o to jak trafić na teren pokazów".

Do Radomia dojedziemy drogami nr 7 (E77), 9 (E371) lub 12. Lotnisko Radom - Sadów mieści się w Radomiu, na wschód od drogi nr 9 (E371) jest to ul. Wojska Polskiego - przy ul. Lubelskiej 150.

Organizatorzy proszą o skorzystanie z Polskich Kolei Państwowych. "W weekend 29 i 30 sierpnia z pewnością ruch kołowy w okolicach Radomia będzie bardziej intensywny niż zwykle na drogach prowadzących do miasta" - mówi Rogus. "Doświadczenia minionych edycji uczą, że warto rozważyć podróż pociągiem do Radomia. W mieście zorganizowane zostaną autobusy oraz specjalny 'pociąg do lotnictwa' dowożący pasażerów z Dworca PKP Radom na lotnisko" - dodaje.

 / Fot. screen


Wzorem ubiegłych lat, MZDiK na dwa dni trwania pokazów lotniczych wprowadzi dodatkowe 3 linie specjalne, umożliwiające dojazd bezpośrednio pod bramy wejściowe z miejsc wskazanych jako parkingi dla pojazdów osobowych. Linie specjalne maja wyjeżdżać z następujących miejsc:
Osiedle Michałów, Osiedle Prędocinek, Osiedle Gołębiów / Zubrzyckiego, Dworzec PKP / PKS.

Dodatkowo, MZDiK umożliwi dojazd na teren lotniska Radom-Sadków tradycyjnymi liniami miejskimi: 1, 5, 14, 17, 21.

W "Air Show 2009" przewidywany jest udział ponad stutysięcznej publiczności. Rozesłano zaproszenia do zespołów akrobacyjnych z 32 krajów. Czynione są starania o zaproszenie najsłynniejszych wojskowych zespołów akrobacyjnych świata: brytyjskiego „Red Arrows”, francuskiego „Partouille de France”, włoskiego "Frecce Tricolori" oraz hiszpańskiego „Aquilla”. Spodziewany jest udział ponad 100 statków powietrznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Lotnisko to Sadkow - sory to moje takie skrzywienie lotnicze :). Artykul ok. Ja juz sie nie moge doczekac tegorocznego Air Show :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.