Facebook Google+ Twitter

Jak jeździć taniej, szybciej i czyściej?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-07 10:43

Ekologiczne i oszczędne instalacje gazowe można zamontować niemal w każdym samochodzie. Przypominał o tym Zielony Konwój LPG, który przejechał przez Polskę. W dniach 22 -24 września odwiedził Warszawę, Lublin, Kraków i Wrocław.

W ramach Zielonego Konwoju pokazano możliwości i korzyści, jakie daje zasilanie samochodów gazem propan-butan. - Wszystkie pojazdy, które biorą udział w konwoju, są zasilane właśnie tym gazem. Są to samochody, które na co dzień używają LPG, oczywiście z korzyścią dla kieszeni ich właścicieli i z korzyścią dla środowiska -mówi Grzegorz Jarzyński, ekspert branży LPG.

W wydarzeniu tym uczestniczyli między innymi goście z Czech, Łotwy, Australii, Belgii, Włoch i Rosji. - W konwoju biorę udział już drugi raz i widzę, jak staje się on coraz pełniejszy i coraz bardziej interesujący – stwierdził Jurij Panow z Rosji. – A tym razem najbardziej pociąga mnie możliwość obserwowania nowych samochodów, nowych systemów zasilania, nowych silników w warunkach ich miejskiej eksploatacji i poza miastem. Jest to interesujące z punktu widzenia mojego rozwoju jako naukowca, a także jako wykładowcy. Dodatkowo ciekawe jest obserwowanie stacji benzynowych, serwisów i całej tej infrastruktury w Europie. To też jest interesująca część imprezy i mam nadzieję, że będziemy z tego korzystać w naszej dalszej pracy.

Instalacje LPG stosowane są od wielu lat, kochają je przede wszystkim ci, którzy dużo jeżdżą.
- Można zaoszczędzić dużo pieniędzy z uwagi na różnice w cenie pomiędzy LPG i benzyną. W Europie oszczędności mogą wynosić od 40-45 do 60-65 procent, porównując LPG i benzynę – podkreśla Marco Feretti z Włoch.

Zielony Konwój LPG to nie tylko przejazd samochodów przez wybrane miejscowości, ale przede wszystkim konferencje związane korzyściami LPG dla biznesu oraz środowiska.
-Jak każde paliwa, paliwa gazowe również wpływają na środowisko, ale w mniejszym stopniu niż benzyny, więc jest to dobry środowiskowo wybór do momentu, kiedy w perspektywie kilkudziesięciu lat przestawimy się na samochody elektryczne, bo to jest nasza przyszłość, również wobec wyczerpywania się złóż ropy i gazu - prognozuje Marta Śmigrowska. – Ale powinniśmy pamiętać, że w tej chwili potrzebujemy jeździć, więc to, że paliwa gazowe stanowią dobrą, czystszą alternatywę dla benzyny, powinno skłonić kierowców do zmiany instalacji na gazową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.