Facebook Google+ Twitter

Jak kandydat do europarlamentu wyłgał się z obietnicy

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-05-19 08:52

Marek Migalski, kandydat do europarlamentu na śląskiej liście PiS-u, jeszcze niedawno zarzekał się, że pozostanie poza polityką. Obiecał, że jeśli słowo złamie, przejdzie pieszo 80 kilometrów z Gliwic do Zawiercia, a połowę ewentualnej pensji eurodeputowanego odda dziennikarzowi, z którym się założył.

Z kondycją u pana Marka nie jest najlepiej, trzeba dużo trenować... / Fot. Fot. Michał LegierskiMigalski, przed kilkoma miesiącami zajmujący się polityką wyłącznie jako komentator, przysięgał, że na stanowisku komentatora zamierza pozostać i żadne kandydowanie go nie interesuje. Zapewnił, że jeśli jakimś cudem w czerwcu znajdzie się na listach wyborczych, w akcie pokuty pieszo przemierzy drogę z Gliwic do Zawiercia. Pewny swego, zobowiązał się też do przekazywania połowy swojej ewentualnej brukselskiej pensji na konto dziennikarza, z którym się założył.

Kilka tygodni później pan Marek musiał już renegocjować warunki zakładu, bo okazało się, że do kariery w polityce skusiła go partia Jarosława Kaczyńskiego. Dziennikarz okazał serce i zgodził się na skrócenie dystansu, wyznaczając krótki odcinek na rynku w Katowicach. Zaznaczył jednak - za Schopenhauerem, że człowiek niedotrzymujący zakładów jest najgorszym z kłamców.

- Dziękuję za wielkoduszność, bo gdybym musiał dziś przebiec ponad osiemdziesiąt kilometrów, PiS musiałby poszukać sobie innego kandydata. Mnie potrzebna byłaby reanimacja - tłumaczył Migalski.
Co z pieniędzmi? - Wolałbym nie uprawiać korupcji politycznej - wyjaśnił kandydat PiS, obiecując akcję charytatywną za brukselskie pieniądze po ewentualnym uzyskaniu mandatu eurodeputowanego.

Więcej przeczytasz na polskatimes.pl.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 20.05.2009 23:16

Magdo, masz rację "bratanie się z partia braci Kaczyńskich" to coś więcej niż błąd, to obłęd :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego uważasz , że " bratanie się z partią braci Kaczyńskich" jest politycznym błędem dr Migalskiego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Migalski w PiS jedną nogą był już od dłuuuższego czasu. Szkoda tylko, że pan doktor zrezygnował z biegu do Zawiercia, wówczas miałby sporo czasu na przemyślenie swojej decyzji o brataniu się z partią braci Kaczyńskich. Mam nadzieję, że chociaż ową sumę pieniędzy przekaże pan Migalski na konto jakieś organizacji charytatywnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.