Facebook Google+ Twitter

Jak kochać kury i zostać gwiazdą (albo tabloidyzacja mediów)

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-12-18 12:12

"Mam talent" i "Taniec z gwiazdami" zyskały poważnego konkurenta. Na razie w telewizji niemieckiej, jednak polska wersja zapewne nie każe na siebie długo czekać. "Bauer sucht Frau", czyli "Rolnik szuka żony". Szuka jej przy pomocy prywatnej stacji RTL...

GNU Free License / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Schweine_1469.jpgU podstaw emitowanego programu leży pomysł uderzający prostotą. Wybierzmy grupę zawodową nie wzbudzającą zazdrości i podziwu wśród telewidzów. Znajdźmy kilkuset, chętnych do ożenku, przedstawicieli tejże. Dokonajmy wśród nich selekcji, decydując się na tych, którzy w jakikolwiek sposób odbiegają od stereotypowego wizerunku - wyglądem, zachowaniem lub głoszonymi poglądami. Nie zapominajmy o najważniejszym! Naszych wybrańców powinno łączyć jedno: pewien gatunek ekshibicjonizmu, który pozwolę sobie nazwać "medialnym".

Targ niewolnic

Cóż potrzeba mężczyźnie, rolnikowi czy nie, by mógł zawrzeć związek małżeński? Słusznie! Kobiety! Szukamy więc pań. Zgłoszeń można dokonywać telefonicznie, przez internet lub korzystając z dobrodziejstw Short Message Service. Kryteria wyboru kandydatek są podobne. Nie może nią zostać miła dziewczyna z sąsiedztwa. Powinna to być kobieta "po przejściach", z bagażem nieudanych mariaży oraz gotowa do rezygnacji z manicure, gdy przyjdzie przytwierdzać do krowich wymion elektryczną dojarkę.

Początki są nudne. Kilka pań, walczących o względy jednego rolnika. Krytyczny wzrok naszego bohatera, śledzący każdy ruch kandydatki, podającej, w jeansach Levisa, paszę kolejnemu z trzystu prosiaków,
nie wzbudza dreszczu emocji. Panie dają z siebie wszystko, by wkraść się w łaski gospodarza. Jakież to wspaniałe uczucie dla samca! Móc wybierać, przebierać, oddalić lub przygarnąć... Skojarzenia z targiem niewolników lub z "zaglądaniem koniom w zęby" nasuwają się wyłącznie krytycznym obserwatorom.

Gdy kogut zmęczony...

71-letni Hansi, hodowca drobiu, jest bardzo przywiązany do swoich podopiecznych. Przed kamerami rolnik stymulował seksualnie kury. Palcem. Wskazującym. Zszokowanej kandydatce na żonę, wyjaśnił: "wtedy dostają orgazmu". Niedoszła małżonka spakowała walizki i powróciła do Hamburga. Wyraźnie zmartwiony i zdziwiony Hansi stwierdził: "Hansi jest zawsze szczęśliwy, gdy szczęśliwe są kury"...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

+ za tekst, ale obyś był złym prorokiem, gdy piszesz, że ten program może się lada moment pojawić w którejś telewizji w Polsce. Obawiam się jednak, że będziesz miał rację...

Komentarz został ukrytyrozwiń

+.
Jedyne co w tym jest zabawne to ta piosenka...

Uf, dobrze ze nie mam tv. ;-) Nie kusi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie można zrobić z kogoś idioty wbrew jego woli, ręce zatem precz od mediów, bo mamy demokrację. Zresztą idiocie żyje się lepiej, bo nie wzbudza zawiści.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.12.2008 00:19

+ czasami lubię z głupoty się pośmiać , ale to zależy na ile ta głupota jest medialna i wolę chyba tę "głupotę" pozorowaną ... :-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skali brakuje, by oznaczyć poziom skretynienia organizatorów, uczestników oraz "oglądaczy" tego reality show!!!
+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Polacy chętnie naśladują Zachód więc lada chwila i u nas program ten będzie tematem nr 1 ..coraz mniej wartościowych programów ..

Komentarz został ukrytyrozwiń

:))) Jacku - czy jest jakiś odpowiednio skretyniały hodowca kaczek?

Komentarz został ukrytyrozwiń

dokładnie Beato, trafiłaś w samo sedno! nie lubię jak się ze mnie idote robi, wystarczy mi świadomość, że jestem...;))) dlatego, hehehe, w ogóle tych programów nie znam. Nie widziałam nawet jednego, by móc cokolwiek na temat powiedzieć. A co najgorsze nawet nie chce o nich wiedzieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A u nas przecież też już jest coś podobnego. Samotne mamy testują kandydatów na mężów. Jakoś nie trafiłam na tekst, który by to krytykował.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ tabloizacja mediów niezaprzeczalnym faktem.
Ważna uwaga Beaty. Moim zdaniem i robią z nas idiotów wykorzystują to, że nimi jesteśmy, z większym wskazaniem na to drugie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.