Facebook Google+ Twitter

Jak komunikować się na rynku pracy?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-09-29 17:16

Wybór odpowiedniego kanału komunikacji jest niezwykle ważny w kontaktach międzyludzkich.

Dużą rolę odgrywa także w relacjach między uczestnikami rynku pracy. Pracodawcy chcą bowiem przekonać i przyciągnąć do siebie potencjalnych pracowników. Osoby poszukujące pracy zaś chcą pokazać, że zależy im na znalezieniu pracy w danej branży. Obie wspomniane wcześniej grupy nie mogą stosować jedynie oficjalnych dróg komunikacji, aby osiągnąć zamierzony cel.

Wiarygodnym źródłem dla potencjalnych pracowników są przede wszystkim informacje uzyskiwane bezpośrednio od byłych bądź obecnych pracowników danej firmy. Niektóre osoby, chcąc zapoznać się z działaniami organizacji, korzystają z wywiadów, tzw. inside stories. Pokazują one bowiem pracę przedsiębiorstwa od wewnątrz, czyli to, czego na pierwszy rzut oka nie widać.

Osoby poszukujące zatrudnienia najbardziej ufają informacjom uzyskanym osobiście od innych osób w trakcie bezpośrednich rozmów. Duże znaczenie mają jednak informacje zamieszczane w prasie czy też na forach i portalach społecznościowych. Osoby, które planują ścieżkę swojej kariery, a co za tym idzie poszukują potencjalnych pracodawców, korzystają często z magazynów skupiających się na tematyce kariery. Okazuje się, że zupełnie nieznana firma poprzez opisanie swojej działalności w prasie staje się rozpoznawalna.

Istotną rolę odgrywają także targi i giełdy pracy, podczas których możliwy jest kontakt pracodawców z potencjalnymi pracownikami. Pozwala to na nawiązanie bezpośrednich kontaktów. Jest to również odpowiedni moment na utrwalenie dobrego wizerunku firmy. Uczestnictwo w targach przynosi obopólne korzyści: pracodawcy mają możliwość zaprezentowania swoich przedsiębiorstw, a pracownicy swoich kandydatur.

Roman Cieciuch
Ziemona Linia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.