Facebook Google+ Twitter

Jak korzystać z talentu i umiejętności tysięcy pasjonatów?

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2012-03-08 12:28

Na świecie żyją tysiące ludzi, którzy mogliby służyć Twojej firmie swoim wyjątkowym talentem, kreatywnością i wiedzą. Problemem jest to, jak się z nimi skontaktować? Odpowiedź jest prosta: dzięki Projektowaniu Społecznościowemu.

Jako przedsiębiorca jesteś świadomy kilku zasad, które rządzą na rynku i decydują o tym, czy Twoja firma będzie dobrze prosperować. Wiesz doskonale, że należy dbać o jakość oferowanych usług, dlatego sam angażujesz się w prowadzenie firmy i zatrudniasz starannie dobrane osoby. Tylko Ty decydujesz o formie i tempie rozwoju Twojej firmy. Możesz w każdej chwili zaprzestać działania, ale dobrze wiesz, że wtedy skazujesz się na niepowodzenie. Nadchodzi taka chwila, kiedy musisz podjąć nowe kroki. Twoja firma się zmienia, jest dynamiczna, rozwija się, więc chcesz zdobyć więcej klientów. Istnieją sposoby, aby ich pozyskać nie korzystając z możliwości tradycyjnej reklamy. Dziś możesz zaangażować swoich klientów w tworzenie wizerunku Twojej firmy, możesz sprawić, że klienci będą wybierali właśnie Twoje usługi. Wszystko, co musisz zrobić, to aktywnie wejść z nimi w dialog i wykazać chęć do wprowadzania zmian. Twoją firmę będzie tworzyć nie tylko Twoje zaangażowanie, lecz także opinie i sugestie klientów. Dzięki temu Twoja firma będzie lubiana. Ile razy sam korzystasz z usług innych tylko dlatego, że sprawia Ci to przyjemność?

Dzisiejsze technologie otwierają różne drogi rozwoju przedsiębiorstwa. Jedną z najciekawszych perspektyw jest możliwość zaangażowania wielu ludzi we wspólną pracę na rzecz poprawy efektywności działań firmy, i nie chodzi tu jedynie o Twoich pracowników. W kraju i na świecie żyje tysiące osób, profesjonalistów i pasjonatów w swojej dziedzinie, którzy wolny czas poświęcają na tworzenie nowych idei… Być może są w stanie rozwiązać Twój problem, zaprojektować dla Ciebie materiały graficzne lub zaproponować Ci przydatną innowację. Ci ludzie zapewne chętnie wzięliby udział w konkursie, w którym ich kreatywność będzie mogła zostać skonfrontowana z pomysłami innych. Pomyśl, jaką korzyścią byłoby pozyskanie niektórych spośród tych ludzi dla Twojego przedsiębiorstwa. Proaktywne charaktery tych osób łączy jedna wspólna rzecz – pasja. Dzięki niej mogą przyczynić się do wzmocnienia wizerunku Twojej firmy. Zgadzasz się na to?

Czym jest Projektowanie Społecznościowe? Jest to angażowanie, grupy osób (społeczności) w tworzenie projektów (logo, plaktów, grafik), rozwiązywanie problemów, testowanie produktów i rozwiązań dla Twojej firmy poprzez organizowanie konkursów oraz wykorzystywanie narzędzi zachęcających jednostki należące do tej grupy do dzielenia się wiedzą. Każdy konkurs czy zadanie oferuje wartościową nagrodę, formę honorarium, którą samodzielnie przyznasz. Ty decydujesz o tym, ile będzie warte zaangażowanie innych, bo to Ty najlepiej zarządzasz budżetem swojej firmy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

ale
 • ale
 • 19.03.2012 21:53

no dobra, ale na przykład na corton.pl niektóre projekty są za ponad 1000zł. Więc to chyba też zależy od tego na jakim portalu szukasz. ogólnie moim zdaniem pomysł fajny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grafik
 • Grafik
 • 12.03.2012 12:31

99designs to serwis w którym zleceniodawcy płacą sensowne pieniądze za wykonane projekty. Polskie klony i serwisy ze "zleceniami" jak znp czy oferia to jedyne psucie rynku. Żaden szanujący grafik nie podejmie się nigdy zlecenia w stylu "500zł za layout strony" albo "100zł za logo, 3 wersje do wyboru na wczoraj!" ;)
Wszystkie te serwisy to jedynie zbiory zdesperowanych amatorów którzy robią przeciętne grafiki dla osób które nie mają pojęcia jak wygląda dobry design.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Mar
 • Marta Mar
 • 12.03.2012 11:51

Pozostaje tylko poszukac Polskich portali i korzystac, pomysł bardzo mi sie podoba.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 09.03.2012 11:43

Szanowna Pani Plastyk,
To, co nazwała Pani "pasożytniczym sposobem" inni ludzie dawno temu określili jako wolny rynek. Jeśli jest ktoś, kto chce coś kupić i ktoś, kto chce to sprzedać, nie widzę przyczyn, dla których miano by uniemożliwić im transakcję. Udział grafików w konkursach nie jest obowiązkowy, jeśli proponowana nagroda nie jest wystarczająco atrakcyjna, można nie wziąć udziału i czekać na lepsze propozycje lub tworzyć "do szuflady". Na stronie 99designs czytamy, że w zeszłym miesiącu aktywni graficy zarobili w sumie ponad 1 400 000$ za swoje projekty. Trudno mi ocenić taką kwotę jako wyzysk.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pani Plastyk
 • Pani Plastyk
 • 09.03.2012 10:22

Mam nadzieję, że ten pasożytniczy sposób na darmowe pozyskiwanie efektów czyjejś pracy zostanie skutecznie wyeliminowany z rynku i życia społecznego oraz napiętnowany jako przykład złych praktyk stosowanych przez urzędy, instytucje publiczne, firmy i osoby prywatne. Żadna z nich bowiem sama nigdy nie wykonałaby swojej usługi za darmo, angażując swój czas, środki, narzędzia, pracowników. Czas uświadomić sobie wreszcie, że jest to forma wyłudzenia tego, co jest najwartościowsze - pomysłu, czyli własności intelektualnej, stojącej u podstaw każdej pracy, a w szczególności twórczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.