Facebook Google+ Twitter

Jak kształtowało się pokolenie X?

Zagubieni w chaosie outsiderzy czy świadkowie przełomowych wydarzeń historycznych? "Pokolenie X: świat to za mało" premiera w niedzielę, 31 lipca, o godz. 21:30 na antenie National Geographic Channel.

National Geographic Channel prześledzi wszystkie najważniejsze wydarzenia, jakie wywarły wpływ na ukształtowanie się pokolenia X, czyli osób urodzonych w latach 1961-1981. Zobaczymy, jak narodziny kultury masowej, rozwój nowych technologii, przewroty polityczne i społeczne na zawsze zmieniły ich życie.

 / Fot. National Geographic ChannelCzęsto nazywani outsiderami, poszukujący sensu własnej egzystencji, pracujący od świtu do zmierzchu, choć odrzucający wyścig szczurów i przesadny konsumpcjonizm – generacja X. To wszyscy ci, którzy urodzili się gdzieś między „baby boomers” a „millennialsami” - pokolenie lat 1961-1981 – w Polsce nazywane również „pokoleniem PRL”. W nowym programie dokumentalnym „Pokolenie X: świat to za mało”, prześledzimy wszystkie najważniejsze wydarzenia, jakie miały wpływ na ukształtowanie się przedstawicieli tej generacji. Dowiemy się, w jaki sposób rozwój technologii – począwszy od kieszonkowego kalkulatora aż po narodziny Google’a - przewroty społeczne i polityczne czy powstanie kultury masowej zmieniły ich codzienność. Jak na nowo zdefiniowali pojęcie rodziny, a także sposób postrzegania osób odmiennej rasy czy podejście do praw kobiet. Ponownie będziemy świadkami ustąpienia Richarda Nixona - pierwszej w historii rezygnacji z urzędu prezydenta Stanów Zjednoczonych, zobaczymy panikę, jaką wywołały w społeczeństwie coraz częstsze zachorowania na AIDS, które nie zdarzały się już tylko wśród „zwykłych” obywateli, ale również w świecie gwiazd Hollywood.
W każdym z odcinków widzowie obejrzą wywiady z przedstawicielami pokolenia X, wśród których warto wymienić choćby Courtney Love, Sarah Palin, Kevina Smitha czy Juliana Assange’a.

„Pokolenie X: świat to za mało” premiera w niedzielę, 31 lipca, o godz. 21:30 na antenie National Geographic Channel.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.