Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29601 miejsce

Jak kupić leśne smoki?

Leśnymi smokami nazywa się specjalistyczne maszyny leśne, których w Polsce zaczyna być coraz więcej. Te maszyny to harwester i forwarder. Koszt ich zakupu jest bardzo wysoki.

Dotacje na inwestycje w leśne smoki

Leśnymi smokami nazywa się specjalistyczne maszyny leśne, których w Polsce zaczyna być coraz więcej. Te maszyny to harwester - służy do ścinki drewna, oraz forwarder - do zrywki drewna i wywozu go z lasu.

Firmy, które pracują w lesie przy pomocy takich maszyn, nazywane są Zakładami Usług Leśnych. W Polsce jest ok. 5000 takich firm. Koszt zakupu maszyny jest bardzo wysoki, wciąż za wysoki.
Z pomocą firmom leśnym przychodzą dotacje unijne. Do wyboru są dwa programy: Regionalny Program Operacyjny oraz krajowy Program Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Więcej o dotacjach planowanych na 2011 rok będzie można dowiedzieć się podczas jednodniowego szkolenia organizowanego przez Centrum Kształcenia Przedsiębiorców Leśnych działającego przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Szkolenie odbędzie się 20 stycznia w Staszowie dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu "Rozwój kapitału ludzkiego w firmach leśnych". Dzięki dotacji uczestnicy zapłacą tylko 20% kosztów organizacji szkolenia.
http://www.up.poznan.pl/ckpl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.