Facebook Google+ Twitter

Jak kupić samochód? Garść porad

Osoby, które chcą kupić samochód, mają szereg wątpliwości. Gdzie szukać auta dla siebie? Na co zwracać uwagę przy wyborze? Oto kilka wskazówek.

Sam jeżdżę samochodem już kilka lat. Wiem, co to znaczy codziennie dojeżdżać do pracy. Potrzebny jest wtedy dobry, ekonomiczny samochód, który nie będzie stwarzał problemów. Dzisiaj istnieje wiele możliwości zakupu auta, od giełd po komisy. Osobiście nie polecam komisów, gdyż tam ceny w stosunku do wartości samochodu są najwyższe. Jeśli chodzi o giełdy, to na pewno warto tam pojechać, ale z kimś, kto dobrze się zna na autach i potrafi ocenić sprawdzany pojazd.

W dzisiejszych czasach bardzo popularnym sposobem zarówno sprzedaży, jak i kupna samochodu jest ogłoszenie w internecie. Istnieje kilka interesujących stron, na których wśród ofert z całej Polski i z zagranicy można znaleźć dla siebie dobry samochód.Na pewno warto odwiedzić stronę oto moto czy 24moto.

Na co zwracać uwagę przy zakupie? Przede wszystkim należy sprawdzić, czy:
- pojazd nie ma ubytków w lakierze;
- podczas pracy nie słychać dziwnych odgłosów;
- w silniku nie ma wycieków oleju (szczególnie przy kopule zaworów)
Warto także przejechać się wstępnie wybranym samochodem, gdyż wówczas można wyczuć, jak dane auto zachowuje się w trakcie przyspieszania, hamowania i zmiany biegów, a także sprawdzić luzy w kierownicy.

Dzisiaj, gdy benzyna jest tak droga, warto kupić samochód mały, ekonomiczny, albo po prostu diesla. Nowsze roczniki mają coraz lepsze wyposażenie, wiele w nich udogodnień. Wszystko to jest fajne, ale tylko wtedy, gdy działa. Elektronika montowana w samochodach ma zaś do siebie to, że się psuje, skutkując istotnymi problemami. Przy kupnie należy więc zwrócić uwagę na to, aby w aucie nie było za dużo elektroniki, układ silnika dawał dobry dostęp do alternatora oraz filtrów oleju i powietrza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.