Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

41 miejsce

Jak kupić świeżą choinkę? - poradnik "last minute"

Przed wieloma sklepami i marketami, handlowcy już od kilkunastu dni sprzedają choinki . Jak wybrać takie drzewko, które nie straci igieł praktycznie zaraz po wniesieniu do mieszkania? Oto nasz poradnik "last minute".

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Adam SęczkowskiDoświadczeni plantatorzy zapewniają, że na zakup drzewka można się zdecydować nawet kilka tygodni przed Świętami Bożego Narodzenia, pod warunkiem, że kupimy je ze sprawdzonego źródła i będziemy je do świąt trzymać na świeżym powietrzu, na przykład na balkonie.

Świeżo ścięta choinka, która stoi niedaleko wigilijnego stołu i pięknie pachnie, jest wyjątkowym elementem prawdziwie świątecznej atmosfery. Jak rozpoznać wśród dziesiątek drzewek wystawionych na sprzedaż, tą świeżo ściętą, aby nie okazało się, że igły naszej choinki zaczną opadać już przed świętami lub w ich trakcie?

Należy zwracać uwagę przede wszystkim na kolor igieł. Świeża choinka ma błyszczące igły w intensywnym, żywo - zielonym kolorze, które nie opadają, np. przy przejeżdżaniu dłonią po gałęziach. Przed zakupem drzewka, delikatnie potrząśnijmy nim – jeśli sporo igieł spadnie, to wiadomo, że choinka nie jest pierwszej świeżości.

Warto zwrócić uwagę też na giętkość igieł. Dla sprawdzenia tego atrybutu, możemy delikatnie zgiąć jedną gałązkę – jeśli nie złamie się i wróci do pierwotnej pozycji, to oznacza, że w choince jest sporo soków, co świadczy o jej świeżości.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

 Maria
  • Maria
  • 20.12.2011 16:05

Bardzo przydatny poradnik , , niby się o tym wie , ale w czasie zakupów nie zawsze się pamięta , teraz spojrzy się"swieżym" okiem , na .... może nie świeżą choinkę :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najświeższa jest choinka własnoręcznie pozyskana na plantacji.
Swego czasu jeździłem z dziećmi na taką plantację, a te rozbiegały się po niej szukając właściwego drzewka. Później już tylko trzeba było je wyciąć i zapłacić. Bardzo dużo nadleśnictw ma własne plantacje i umożliwiają tego typu pozyskanie świątecznego drzewka. Można też spróbować na plantacjach prywatnych (link ) :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
aden
  • aden
  • 18.12.2011 21:36

Do nas tradycyjnie trafi choinka z Nadleśnictwa - przynajmniej gwarancja, że nie kradziona :D a poradnik bardzo się przyda, wcześniej w ogóle nie zwracałam na to uwagi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

ok Na zdjęciu nie widoczne są igiełgi sosny.Za dużo świecidełek -moze tak ma być . Poradnik ok Sprawdzić czy nie kradziona.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.