Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16482 miejsce

Jak kupować okulary? Jakie oprawki wybrać? Poradnik

Kocie, kujonki, aviatory, a może popularne nie tylko wśród młodzieży ray bany? Do niedawna okulary kojarzyły się z przymusem spowodowanym wadą wzroku. Obecnie są komfortowe, lekkie, a co najważniejsze, „okularnicy” mają bardzo szeroki wybór.

 / Fot. CC uznanie autorstwa 3.0 /StaszewskiPotocznie mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, ale ostatnimi czasy oczy zasłonięte są dużymi, czasem krzykliwymi oprawkami. Złośliwi mówią, że najpierw widać oprawki, a potem człowieka, który je nosi. Ponoć w każdej złośliwości jest ziarenko prawdy…

Okulary już od kilku sezonów przestają być niezauważalnym i zbytecznym dodatkiem. Stają się pewną całością stroju, pozwalają wyrazić swoją osobowość. Fasony, wzory, kolory i ceny są tak różne, jak różne są ludzkie potrzeby oraz ich portfele. Bowiem niektóre z tzw. „modnych” okularów można kupić już za grosze. Niestety, coraz częściej odnosi się wrażenie, że osoby noszące okulary i te optyczne i te przeciwsłoneczne, padają ofiarami mody.

Tanio nie oznacza dobrze

Trzeba pamiętać, że niska cena nie zawsze świadczy o dobrej jakości produktu. Powszechnie wiadomo, że kupno okularów optycznych jest niemałym wydatkiem. Cena przeciętnych oprawek oscyluje w granicach 500 zł, a przecież jeszcze trzeba pamiętać o szkłach. Tu również ceny są przeróżne. Zwyczajne szkła bez dodatkowej powłoki, która nadaje charakterystyczny zielono-niebieski kolor, kosztują ok. 200 zł. Oczywiście, można wybrać szkła korekcyjne, które ukryją wysoką wadę wzroku tzw. „przyciemniane”, ale to wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Podobnie jest z okularami przeciwsłonecznymi. Trzeba uważać na to, gdzie są kupowane. Jeżeli nie chcemy wyrządzić sobie krzywdy, należy zwracać uwagę na filtr, jaki posiadają wybrane okulary. Dlatego trzeba omijać „szerokim łukiem” wszelkie stoiska w marketach, na bazarach i pchlich targach.

Okulary, które możemy tam spotkać, w większości wypadków na pewno nie ochronią oczu przed słońcem, a co więcej, dzięki nim możemy „nabawić się” poważnych chorób oczu. Prawdziwe okulary przeciwsłoneczne można kupić od 100 zł w salonach lub zakładach optycznych. Tak zakupione okulary dają nam gwarancje zdrowych i bezpiecznych oczu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.