Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

34514 miejsce

Jak Marek Kamiński podróżuje z dzieckiem dookoła świata

Już w czwartek, 5 kwietnia, rozpoczyna się drugi etap projektu „Baby on board”. Marek Kamiński z żoną Katarzyną i 2-letnią córką Polą wyrusza w podróż dookoła świata. Pierwszy przystanek – Norwegia.

Lotnisko w Gdańsku. Wylot do Norwegii. Fot. PAP/Barbara Kamińska Pierwsza część drugiego etapu projektu „Baby on board” - "Z Polą przez Świat" to 17-dniowa podróż do Norwegii, baśniowej krainy fiordów, wzburzonego morza, zorzy polarnej i białych nocy.Zdjęcie z pierwszego etapu Baby on Board Fot. www.babyonboard.pl

Rodzina podróżników, w towarzystwie ekipy filmowej, startuje 5 kwietnia o 16.40 z lotniska w Gdańsku. Kamińscy przez kilka dni będą w ponad 1000-letniej stolicy Norwegii - Oslo. Potem pojadą górskim pociągiem Flam z niesamowitymi widokami posępnego płaskowyżu Hardangervidda i tonącego w zieleni Aurlandsfjordu. Planują pobyt na archipelagu Lofoty, gdzie potężne góry wyłaniają się z fal i na płaskowyżu Finnmarksvidda inaczej zwanym „Krainą wielkiego nieba” oraz spotkanie z przedstawicielami jednego z najstarszych ludów Europy - Samami.
Kolejne etapy podróży to: Kanada, Stany Zjednoczone, Chile, Antarktyda (King George Island), Kiribati, Australia, Japonia, Rodrigues, Maroko, Włochy.

Relacje "Z Polą przez Świat" można śledzić w telewizji (emisja w piątek 20 kwietnia, godz. 15.30 w TVP 1). Kolejne odcinki prezentowane będą od 23 kwietnia do 16 maja, w poniedziałki i środy o 16.45 w telewizyjnej "Jedynce".

"Baby onFot. www.babyonboard.pl
" alt="Zdjęcie z pierwszego etapu wyprawy po Polsce
Fot. www.babyonboard.pl
" src="http://d.wiadomosci24.pl/g2/9b/d9/0f/23760_1175606751_5240_d.jpeg?id=26036-1" class="ilustracjaLewa" /> board" to projekt Fundacji Marka Kamińskiego, skierowany do rodziców i ich dzieci, do przyszłych rodziców oraz do wszystkich, których fascynują podróże i odkrywanie świata. Ma on przełamać stereotyp spędzania wolnego czasu z małym dzieckiem tylko w domu lub bez dziecka. Ma także zachęcić rodziców do aktywnego spędzania czasu z dzieckiem, pokazać różne aspekty życia dzieci i rodzin na świecie, w różnych kulturach i religiach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Plus za poruszenie ciekawego tematu. Ja widziałam jakiś czas temu w północnej Norwegii, już za kołem polarnym, Francuzów podróżujących z trójką dzieci i to na rowerach :)
Najmłodsze jechało w przyczepce doczepionej do roweru taty, a pozostała dwójka pełnoprawnie, na własnych rowerkach :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super! A niektórzy rodzice boją się ze szkrabem nad morze jechac :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.