Facebook Google+ Twitter

Jak miejscy urzędnicy z Łodzi utopili 100 tys. zł

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-10-24 07:58

W amerykańskim wydaniu "Financial Times" ukazało się przedwczoraj ogłoszenie łódzkiego magistratu, który poszukuje strategicznego inwestora do budowy stadionu miejskiego i kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy al. Unii. Jednak nie ma w nim ani słowa o tym, w jakim kraju znajduje się Łódź.

 / Fot. Janusz Kubik/Express IlustrowanyJest za to napisane, na którym piętrze w urzędzie przy ul. Piotrkowskiej można pobrać dodatkowe materiały. O tym, że łódzki magistrat najwidoczniej wstydzi się używać nazwy Polska, poinformował nasz Czytelnik z USA.

- Spytałem dwie osoby, o jaki kraj chodzi w ogłoszeniu. Jedna stwierdziła, że to pewnie miasto w Armenii, druga natomiast, że takie dziwne kreski jako akcent to widziała gdzieś w czasie podróży przez kraje arabskie - napisał w e-mailu.

Urząd Miasta Łodzi nie widzi jednak problemu. - Jesteśmy w Unii Europejskiej i taka informacja z pewnością jest wystarczająca. Dla nas to jest oczywiste, że inwestorzy poważnie zainteresowani taką ofertą i chcący ją poznać będą musieli sprawdzić, jaki jest to kraj - mówi Marzena Korosteńska, zastępca rzecznika prasowego prezydenta miasta.

Urzędnicy magistratu uważają, że rozszerzenia "pl" na końcach adresów e-mailowych pracowników UMŁ podane w ogłoszeniu oraz warunek, że dokumentacja musi być przesłana w języku polskim, wystarczająco identyfikują kraj. - O tym, że dokumenty mają być po polsku, zdecydowała komisja radnych i urzędników, która rozpatrzy wnioski - dodaje Korosteńska.

Podobne ogłoszenie ma się ukazać w niemieckim "Allgemeine Zeitung" oraz "Rzeczpospolitej" i "Gazecie Wyborczej". Magistrat zapłacił za wszystkie 100 tys. zł. Do przełożenia tekstu z polskiego na angielski wynajął tłumacza przysięgłego.
(msm)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.