Facebook Google+ Twitter

Jak Miller tłumaczy się ze swojej wypowiedzi o brzydkich kobietach?

Leszek Miller, kandydat na posła SLD, tłumaczył się Monice Olejnik w "Kropce nad i" ze swojej kontrowersyjnej wypowiedzi nt. nieatrakcyjnych kobiet. "Jeżeli koło partii kręcą się osoby, kobiety nieatrakcyjne, to jest coś anachronicznego, coś co odstręcza wyborców" - mówił. Wypowiedź posła SLD dotknęła Joannę Senyszyn oraz Jolantę Kwaśniewską.

 / Fot. FxJ, własność publiczna/ wikipediaNa stronie TVN 24 możemy zobaczyć, jak Leszek Miller wyjaśnia znaczenie swoich słów na temat anachronizmu nieatrakcyjnych kobiet. Stwierdził między innymi, że: "atrakcyjni mają zawsze większe szanse, żeby być wybranym". Swoich wypowiedzi bronił, tłumacząc, że istnieje nawet taka nauka jak "atrakcjonizm", która bada szanse wyborcze kandydatów. Znaczenie tego słowa jest jednak inne. Oznacza ono dyskryminację ze względu na wygląd zewnętrzny danej osoby.

Zobacz także: Spot Naczasa z SLD. Kalisz, Napieralski i Miller rapują [Video]

Były premier nie przestawał dokumentować swoich teorii: "Miałem w pamięci rozmaite wyniki badań.(...) Atrakcyjni mają zawsze większe szanse (...)". Dziennikarkę TVN zapewniał, że swoją wypowiedzią nie chciał nikogo urazić. Jednak to zrobił, bo dotknięta poczuła się europosłanka SLD Joanna Senyszyn, a nawet była pierwsza dama, Jolanta Kwaśniewska. Senyszyn określiła wypowiedź Millera wręcz jako "chamską", a były premier skomentował to następująco: "W dziedzinie chamstwa nie podejmuje się konkurować z Joanną Senyszyn".

Empiryczne doświadczenia Leszka Millera

Miller nie przestawał dowodzić swoich racji. Za przykład wziął kampanię PiS. Tłumaczył Monice Olejnik, że obecnie wszędzie na ulicach można zobaczyć plakaty PiS z młodymi, atrakcyjnym "aniołkami", bo te według byłego premiera mają większe szanse na zostanie wybranymi. Zdaniem Leszka Millera, nieatrakcyjna kobieta ma mniejsze szanse nie tylko u elektoratu, ale także na pewno nie zostanie wybrana do kierownictwa jakąkolwiek partią.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

jela
  • jela
  • 18.11.2011 18:34

Pan Miller hmmmmm ,urokliwy mężczyzna i wie co mówi o kobietach :))

Komentarz został ukrytyrozwiń
jan ząb
  • jan ząb
  • 18.11.2011 18:30

ale komus sie nudzi ,na spacer by poszedł ,tekst że nie wiadomo o co chodzi :))))

Komentarz został ukrytyrozwiń
007
  • 007
  • 07.10.2011 16:12

Zróbmy więc sondaż. Która kobieta na całym swiecie,uważa Leszka Millera za atrakcyjnego meżczyznę? A także zapytajmy,która jest w stanie w kimś takim się zakochać? Osobiście mam wątpliwości co do tego. Brzydki to jest mężczyzna wewnętrznie i zewnętrznie. Myślę,że żadna nie bylaby obecnie w stanie zakochać się w kimś tak małym jako człowieku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bb
  • bb
  • 28.09.2011 00:27

Ćpają? WYNIKI WYBORÓW PIS-44% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,POligłup-0,2%
J.KACZYŃSKI premierem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pokorj
  • pokorj
  • 24.09.2011 00:51

senyszyn poczuła się dotknięta zupełnie niesłusznie,niestety często prawda w oczy kole..

Komentarz został ukrytyrozwiń
antypis
  • antypis
  • 23.09.2011 21:26

Wyborco - zadaj sobie proste pytania
- Czy chcesz powrotu IV RP ?
-Czy chcesz w rządzie –Fotygę, Ziobrę,Macierewicza, Kempę ?
-Czy chcesz aby przypadek Barbary Blidy powtarzał się systematycznie ?
-Czy chcesz żeby pijani posłowie rozbijali wózki golfowe na Cyprze ?
-Czy chcesz żeby pijana posłanka coś tam, coś tam - bełkotała w restauracji sejmowej ?
-Czy chcesz żeby wybitni lekarze byli bezpodstawnie aresztowani a ich pacjenci nie dożywali do zabiegów?
-Czy chcesz być inwigilowany i podsłuchiwany ?
-Czy chcesz żeby z Twoich podatków płacono odszkodowania za bezpodstawne oskarżenia ?
-Czy chcesz żeby posłanka były vice minister sprawiedliwości poręczała za bandytę stadionowego
-Czy uznajesz kiboli za bohaterów narodowych ?
-Czy chcesz aby premierem został mały szczerbaty człowieczek ?
-Czy itp,itp.
Jeżeli na powyższe pytania odpowiesz twierdząco to wybór masz prosty . Jeżeli jesteś PRZECIWNY - 9 października odeślij ich na śmietnik polityczny

Komentarz został ukrytyrozwiń
az
  • az
  • 23.09.2011 19:46

-WYNIKI WYBORÓW PIS-41% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,pozostałe po 0,2% ...- Postradali rozum?-Kuzik,bartek,...-wtyka,zdrajcy,kłamcy,hipokryci,cynicy,...?-plotkują studenci-TO KONIEC ich KARIERY-nie głosujmy na nich.Nawet KOLESIE potępiają działania premiera i rządu-NIE MAMY ZAUFANIA,BOIMY SIĘ Z DNIA NA DZIEŃ,ŻYJE NAM SIĘ CORAZ GORZEJ ZA TEGO RZĄDU,...dlatego wyborcy dadzą temu rządowi CZERWONĄ KARTKĘ.-Studenci-czy postradali rozum?- dziękujemy już premierowi,że prawie NIC nie zrobił przez 4 lata , ale ZDĄŻYŁ ZADŁUŻYĆ POLSKĘ o dodatkowe 400 MILIARDÓW ZŁ pomimo,że PREMIER MIAŁ WIĘKSZOŚĆ W SEJMIE I SWOJEGO PREZYDENTA.W wyborach zdecydujmy,aby ten (nie)rząd(PO,PSL) raz na zawsze ZNIKŁ oraz nie dzielił i ciągle obrażał 3/4 społeczeństwa. DWA OBLICZA PObolszewi?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła ,
prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- nie ciekawi to media?- klęska,katastrofa,hipokryzja,dyktatura, ...,totalitaryzm(prof.Staniszkis)- mówią - PREMIER w kampani ZADŁUŻA NA POTĘGĘ POLSKĘ WYDATKAMI gorzej niż GRECJĘ ,a jeszcze NARAŻA SPOŁECZEŃSTWO NA NOWE KOSZTY;autobusów,paliwa, utrzymanie KOLESI,KOLEŻANEK,OCHRONY,DZIENNIKARZY,ŚNIADANIA,OBIADKI,KOLACJE,HOTELE,PIJAR w MEDIACH, FILMIKI ,bilbordy, Łapanki ludzi,przeszkadza w pracy URZĘDOM,ludziom,dzieciom w szkołach,policji, ... - zamiast TE PIENIĄDZE PRZEZNACZYĆ chociażby na: przedszkola,biedne rodziny i dzieci,ludzi niepełnosprawnych,domy opieki ciężko chorych, niepełnosprawnych,pierwszą pracę dla studentów spłatę długów,które sam rząd zrobił, ... - a NIE BEZSENSOWNE marnotrawienie czasu wielu "WCIĄGANYCH" w to ludzi i przypisywanie (nie)rządowi bardzo często ZASŁUG ludzi z samorzadów. Czy to uczciwe?,a gdzie URLOP BEZPŁATNY?Czy premier STRAJKUJE jeżdząc po kraju?Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom,aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta?-niezgodne z konstytucją?). Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? DZIWI TOTALNA NAGONKA pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 9 ml. wyborców PIS,a WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO,PSL). Nie głosujmy na nich. TYLKO J.KACZYŃSKI i PIS mogą URATOWAĆ POLAKÓW przed TRAGEDIĄ jaką gotuje nam Tusk i jego rząd.ANIOŁKI-SUPER KANDYDATKI!!! PIS!!!,a MEDIA? jak za stanu wojennego?-reżim jak za póżnego jaruzelskiego.TOTALNA KOMPROMITACJA MEDIÓW,HIPOKRYZJA,CYNIZM,CHAMSTWO,... mediów?(tvn24,info,polsat,superstacja-godz.13,40-robią to zbyt często) przerwanie KONFERENCJI PRASOWYCH J. KACZYŃSKIEGO i pokazywanie premiera Tuska...-czy paranoja mediów?-plotkują studenci-ANARCHIA,totalitaryzm,...?czy premier wraz z mediami będzie gonił za J.KACZYŃSKIM i PRZERYWAŁ KONFERENCJE PRASOWE i pytania do J KACZYŃSKIEGO i ludzi PIS-u?????? -także często są PRZERYWANE KONFERECJE PROGRAMOWE J.KACZYŃSIEGO i PIS. KIEROWCO nie głosuj na obecny (nie)rząd - WSZYSTKO ROBIĄ ,aby ludzie mieli jak najmniej pieniędzy-bo będą karani WIELOMA NOWYMI PUNKTAMI-co będzie prowadziło do zabierania PRAW JAZDY,a więc STRACĄ DUŻE PIENIĄDZE NA ZDANIE NOWEGO EGZAMINU. .PJN może zmądrzeje jak znajdzie sę poza sejmem jak JUREK.Doskonała KONFERECJA PROGRAMOWA PIS :Hofmana i eroposła OBNAŻAJĄCA KŁAMSTWA:Tuska,Sikorskiego,erodeputowanych PO,... .czytamy w "DGP", pieniądze z miejskich spółek miały trafiać do byłego prezydenta miasta P.Kruczkowskiego oraz zasilać konta komitetów wyborczych posłanki Mrzygłockiej, senatora Romana Ludwiczuka oraz byłego szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego...

Komentarz został ukrytyrozwiń
POkora
  • POkora
  • 23.09.2011 16:38

LEPIEJ niech dziennikarze POmogą rządowi w obecnych trudnych zadaniach! Rząd III RP skupia się teraz np.nad tym jak szybko zadłużyć Polskę na następne pokolenia w żydowskich bankach Francji, Niemiec i USA, by zrekompensować im kapitał pożyczony Grecji, którego nigdy nie odzyskają. Ew.może przetransferować im polskie łupki bo to też dobra okazja do zbicia kokosów przez kolesiów i lichwiarzy...

Komentarz został ukrytyrozwiń
qa
  • qa
  • 23.09.2011 16:11

Postradali rozum?-Kuzik,bartek,sikor,...-wtyka,zdrajca,kłamca,hipokryta,cynik,...?-plot kują studenci-TO KONIEC JEJ KARIERY-nie głosujmy na nich.
Nawet KOLESIE potępiają działania premiera i rządu.
Studenci-czy postradali rozum? Dziękujemy premierowi,że prawie NIC nie zrobił przez 4 lata , ALE W TAK KRÓTKIM CZASIE ZADŁUŻYŁ POLSKĘ O 400 MILIARDÓW ZŁ POMIMO,ŻE PREMIER MIAŁ WIĘKSZOŚĆ W SEJMIE I SWOJEGO PREZYDENTA.
W wyborach zdecydujmy,aby ten (nie)rząd(PO,PSL) raz na zawsze ZNIKŁ oraz nie dzielił i ciągle obrażał 3/4 społeczeństwa.PO ćpa?
WYNIKI WYBORÓW PIS-41% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,pozostałe po 0,2% ...- DWA OBLICZA PObolszewi?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- nie ciekawi to media?- klęska,katastrofa,hipokryzja,dyktatura, ...,totalitaryzm(prof.Staniszkis)- mówią - PREMIER w kampani ZADŁUŻA NA POTĘGĘ POLSKĘ WYDATKAMI gorzej niż GRECJĘ ,a jeszcze NARAŻA SPOŁECZEŃSTWO NA NOWE KOSZTY;autobusu,paliwa, utrzymanie KOLESI,KOLEŻANEK,OCHRONY,DZIENNIKARZY,ŚNIADANIA,OBIADKI,KOLACJE,HOTELE,PIJAR w MEDIACH, FILMIKI ,bilbordy, Łapanki ludzi,przeszkadza w pracy URZĘDOM,ludziom,dzieciom w szkołach,policji, ... - zamiast TE PIENIĄDZE PRZEZNACZYĆ chociażby na: przedszkola,biedne rodziny i dzieci,ludzi niepełnosprawnych,domy opieki ciężko chorych, niepełnosprawnych,pierwszą pracę dla studentów spłatę długów,które sam rząd zrobił, ... - a NIE BEZSENSOWNE marnotrawienie czasu wielu "WCIĄGANYCH" w to ludzi i przypisywanie (nie)rządowi bardzo często ZASŁUG ludzi z samorzadów. Czy to uczciwe?,a gdzie URLOP BEZPŁATNY?Czy premier STRAJKUJE jeżdząc po kraju?Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom,aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta?-niezgodne z konstytucją?). Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? DZIWI TOTALNA NAGONKA pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 9 ml. wyborców PIS,a WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO,PSL). Nie głosujmy na nich.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
  • tomek
  • 23.09.2011 14:30

Już widzę na plakacie wyborczym pisu Anielicę Fotygę.Jezu.