Facebook Google+ Twitter

Jak minął długi weekend w Sieradzu i powiecie

Jak poinformował Wiadomości24.pl Janusz Grdeń, szef sieradzkiej drogówki, na drogach powiatu sieradzkiego było w długi weekend mniej kolizji niż zwykle.

Samochód ratownictwa drogowego / Fot. Materiał operacyjny PSP w SieradzuNiestety, w zdarzeniach drogowych (4 wypadki) zginęło dwoje ludzi, a czworo było rannych. Nie brakowało pijanych kierowców, w weekend zatrzymano ich aż 11. W policyjnej akcji "majowy weekend" wzięło udział ponad 150 policjantów, wspieranych przez żandarmerię wojskową i strażników miejskich.

Jak się dowiedzieliśmy od doktora Andrzeja Wiśniewskiego, szefa oddziału ratunkowego sieradzkiego szpitala, weekend służbie zdrowia minął spokojne. Jednym zdarzeniem jakie wspominają ratownicy była przeprowadzona 1 maja akcja reanimacyjna 12-latka, niestety, zakończona niepowodzeniem. Chłopak został potrącony na ul. POW.

Sieradzkim strażakom weekend też minął dość spokojnie. Odnotowali 16 zdarzeń w tym 5 pożarów i 11 miejscowych zdarzeń (wypadki, kolizje i inne zdarzenia, w których udział biorą strażacy). Jak poinformował Wiadomosci24.pl Marek Pacyna, komendant Sieradzkiej Straży Miejskiej, strażnicy zabezpieczali imprezy związane z obchodami 1 i 3 maja, patrolowali miasto, w szczególności parki i skwery, czyli miejsca gdzie wypoczywali sieradzanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.